Happy New Year 2020!

Všem vám přejeme vše nejlepší do nového roku 2020, spoustu splněných přání a mnoho krásných zážitků na cestách. 🙃

Shrnutí minulého roku

Rok 2019 jsme vítaly ve Vídni, takže skvělý cestovatelský start. Jak na Nový rok, tak po celý rok.
V první polovině ledna jsme úspěšně absolvovaly zkouškové a následně jsme se rozhodly vyjet do Pobaltí (Litva, Lotyšsko, Estonsko) přestože nemáme rády zimu. No, co vám budeme povídat, byla tam zima jako p**** , šílených -15 stupňů. I tak jsme si to tam ale užily naplno🙌🏻..
Nejlepší zážitek měsíce: restaurace Etno Dvaras v Litvě 🥗.

Únorové jarní prázdniny jsme využily na cestu do Izraele, kde jsme se za odměnu po Pobaltí ohřály a potápěly.
Nejlepší zážitek měsíce: „plavání“ v Mrtvém moři.

Jarní prázdniny za námi, vrátily jsme se zpět do školy. Za březen jsme podnikly jen víkendový trip s rodiči na Slovensko, do Bešeňové. Termály přišly vhod. 😜
Nejlepší zážitek měsíce: relax, relax, relax v teple!

V dubnu jsme opět cestovatelsky trošku ožily. Velikonoční prázdniny 🙌🏻 jsme strávily v Chorvatsku 🇭🇷 v menším městečku pár kilometrů od NP Paklenice.
Nejlepší zážitek měsíce: poprvé jsme vyzkoušely na moři paddleboardy 🏄‍♀️.

Květen je pro nás pokaždé obdobím festivalů, běhů a koncertů. Jako obvykle jsme byly na barevném běhu RainbowRun (Ostrava), který je za nás naprostou topovkou běhů v ČR. Zavítaly jsme na Majáles v Ostravě, kde jsme potkaly spoustu přátel 😊, také jsme byly pozvané na otevírání nového obchodu Xiaomi v Ostravě, kde jsme povídaly o našem cestování a ve finále jsme absolvovaly letní zkouškové!
Nejlepší zážitek měsíce: náhodné setkání s Lůcou Kutrovou (Holka s bucket listem) a společný
4-hodinový oběd s cestovatelským pokecem.

Červen, jedno z nejlepších období minulého roku. Absolvovaly jsme trip po Itálii 🇮🇹 od severu na jih. Potkaly jsme spoustu nových super lidí, jako např. Angie – cestovatelku z Rakouska, která objíždí svět na kole, nebo třeba Andreu – našeho italského kámoše, který nám tři dny doma vařil místní speciality 🍲. Viděly jsme krásně barevné Burano, fascinující Benátky, Veronu, kopcovité San Marino, daly jsme si špagety v Bologni (ne, boloňské špagety fakt neexistují! ach jo!), vylezly jsme na dvě nejvyšší věže Florencie, také jsme viděly Šikmou věž v Pise, krásné barevné vesničky Cinque Terre, Koloseum (jeden z divů světa), Pompeje a mnoho dalšího…
Nejlepší zážitek měsíce: Amalfi coast 🇮🇹 nejkrásnější místo celé Itálie a jedno z nejhezčích míst, která jsme dosud navštívily.

Červenec jsme jako každý rok začaly Filmovým festivalem v Karlových Varech 🎥, který si nikdy nenecháme ujít. Juliane Moore byla úžasná! Rovnou z KV jsme pokračovaly na Šumavu, konkrétně k Železné Rudě. Šumava pro nás byla taková premiéra a byly jsme nadšené! Chodily jsme po lesích a užívaly si přírodní krásy. Po Šumavě jsme jely na takový netradiční zážitek do Brněnských lesů. Přespaly jsme uprostřed lesa v domku na stromě, bez elektřiny, signálu a vody. 🙌🏻 Pak jsme se přesunuly na víkendový festival Vesuf do kempu Suchý, seznámily jsme se (konečně!) s Tomášem Klusem a na závěr jsme letěly na 10-denní cestu do Bulharska.
Nejlepší zážitek měsíce: Festival Vesuf, kde jsme potkaly nové přátele a strávily tam s nimi spoustu nádherného času. Vrcholem toho všeho byla naše společná jízda golfovým vozíkem přes lesy a prostě všechno.. Takže pokud jste byli na Vesufu, už víte, kdo byli ti blázni co vám jezdili mezi stany.

Srpen, no kde začít! Celý srpen jsme byly se dvěmi skvělými kamarádkami v USA. Týden před odletem jsme kompletně překopaly celý náš plán (ach ty naše nervy..) a finálně jsme letěly do Chicaga, Las Vegas, Los Angeles, na Havaj a po zpáteční trase do San Francisca a domů. Tady těch zážitků bylo tolik, že se nemůžeme rozhodnout pro jeden top. Překonaly jsme strach a navštívily mrakodrap v Chicagu, naučily jsme se řídit a navigovat na šestiproudých silnicích, ve Vegas jsme přebíhaly tyhle šestiproudé silnice, abychom si zkrátily cestu do Taco Bell, projely jsme národní parky v Nevadě, zašly v Las Vegas do kasín a prohrály poslední drobné z peněženky, Los Angeles přeskakujeme, protože o nepěkných zážitcích nehovoříme 😜, užily jsme si dva zábavní parky (Six Flags, Universal Studios) a svezly se na jedné z nejadrenalinovějších atrakcí světa (kamarádky nás za to proklínají ještě dnes..), na Havaji jsme si vyšláply pár pěkných vrcholů (jak vysoké byly raději nebudeme zmiňovat 😊), plavaly jsme v oceánu s tuleněm, některé z nás požahaly medúzy 😜 a na závěr jsme si užily San Francisco – utíkaly jsme před feťačkou s jehlami v ruce, v noci jsme slyšely 3x střelbu a prošly jsme se mezi kojoty v lese.
Nejlepší zážitek měsíce (po těžkém rozhodování): plavba na kajacích po Black Canyonu v Arizoně.

Sotva jsme v září nastoupily zpět do školy (závěrečný ročník 🙌🏻), tak jsme si vyjely na víkend do německého Legolandu. No, co vám budeme povídat. Po tom Six Flags v Kalifornii nás to moc nenadchlo.
Nejlepší zážitek měsíce: návrat za přáteli do školy, Legoland

První polovina října pro nás byla čistě pracovní a studijní, v druhé polovině jsme letěly na jazykový kurz do Anglie, do Bournemouthu.
Nejlepší zážitek měsíce: získaly jsme osvědčení o dosažené úrovně angličtiny C1.

Listopad se pro nás stal přednáškovým měsícem. Začaly jsme na Caminos festivalu v Karlových Varech, pokračovaly jsme na Cestovatelský festival do Pardubic, poté přednáška v Kojetíně a na závěr na festivalu Ozvěny Ostrava. Celý měsíc jsme se tedy vídaly s našimi cestovatelskými kamarády, některé jsme viděly i 3x 😜 a na závěr měsíce jsme absolvovaly školní cestu do Bratislavy.
Nejlepší zážitek měsíce: soutok řek Moravy a Dunaje.

Poslední měsíc roku 2019 jsme trávily v obchodech, balením dárků a přípravou nových cest na letošní rok a oslavou příchodu nového roku.
Nejlepší zážitek měsíce: předávaly jsme dárečky v místním stacionáři.

Minulý rok jsme byly 24x v kině 😜, tak co? Trumfnem to letos?


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s