Cestování nalehko 🎒

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak si lidé dokáží na cestu (měsíční, půlroční…) zabalit věci do jednoho batohu? My také!
Když jsme začaly cestovat, vozily jsme s sebou klasický kufr na kolečkách – každá jeden 🙄. A fakt jsme ty kufry zaplnily! Asi za vše mluví to, že jsme v nich tahaly žehličku na vlasy, deset triček na deset dní a konzervy s jídlem…

Časem jsme objevily kouzlo levných letenek bez odbaveného zavazadla, aneb vejdi se s věcmi do příručního zavazadla. Většinou jde o zavazadlo velikosti 55 cm na výšku (to je pak pohodička), občas je to batoh na výšku 40 cm (třeba u společnosti Ryanair). Poplatky za odbavené zavazadlo jsou u těchto letů v drtivé většině případů za nekřesťanské peníze – to vás ještě více nabudí k tomu, abyste se do toho batohu nějak naskládali 😃.

Základem je postavit si před sebe batoh a zamyslet se nad tím, co potřebujete tak nutně, abyste si hltily drahocenné místo. Fakt je ten fén tolik potřeba? Nebudete ho mít v ubytování k dispozici? Brzy zjistíte, že se dá oblečení na cestách prát a nemusíte mít na každý den nové triko. Rozhodně nedoporučujeme variantu prvně nachystat věci a pak vytáhnout batoh a začít skládat. Budete mít velké nároky co s sebou chcete odvézt a následně se vám budou věci těžce odebírat a nechávat doma. Udělejte to přesně naopak – prvně si přineste zavazadlo a pak začněte skládat ode dna a přidávat další a další věci dle důležitosti.

Pár tipů, které se mohou hodit:

1️⃣ Oblečení si ruličkujte! Pokud neplánujete jet na módní přehlídku, tak vám to vadit nebude, oblečení vypadá celkem v pohodě a místa to ušetří fakt hafo!

2️⃣ Pokud máte spoustu USB kabelů, paměťových karet a nabíječek, tak se prodávají organizéry na příslušenství. Nejen, že budete mít vše pohromadě, ale místo ušetříte také.

3️⃣ Co máte oblečené na sobě se nepočítá! Takže hrubé mikiny a bundy si oblečte a v letadle zase svlékněte, tam už to nikoho nezajímá.

4️⃣ Pokud nechcete utrácet za ty pidi balení kosmetiky, tak se prodávají i prázdné průhledné lahvičky do kterých si můžete opakovaně plnit krémy, šampony a cokoliv chcete.

5️⃣ Naštěstí jde vývoj rychle kupředu a v této době můžete zakoupit spoustu malých, lehkých, skladných a užitečných věcí!
-multifunkční datový a nabíjecí kabel (micro USB, USB-C, lightning na Apple produkty)
-nabíječka s více USB porty – můžete nabíjet více zařízení najednou a není třeba jich mít více
-cestovní redukce vše v jednom – někdy cestujete do více států a není třeba vozit více redukcí.

Co můžete zabalit do příručního zavazadla?

Vlastně většinu věcí! 👍🏻
Elektronika (notebook, powerbanka, tablet, mobil), většinou i dron a stativ.
Jídlo – cereální tyčinky, rohlíky a chleba (klidně i s řízkem..), oříšky, sušené maso, jablka…
Oblečení jakéhokoliv druhu
Kosmetika – v lahvičkách po 100 ml a max 1 l na osobu.


My aktuálně cestujeme buďto se dvěma batohy 40 cm na výšku, nebo pokud to aerolinka povoluje, tak s jedním 40 cm a druhým 55 cm. Ubraly jsme dva cestovní kufry a překvapivě nám nic nechybí! Místo nám zůstává ještě na jídlo do letadla. Navíc jsme zjistily, že ať jedeme někam na týden nebo na měsíc, tak máme stále stejné věci. 😃 Přidáváme a ubíráme jen oblečení + – jeden kus. 😃

S čím cestujeme se můžete podívat v sekci „Výbava na cesty“ , kde vybavení stále aktualizujeme a dopisujeme.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s