Pár tipů do letadla ✈️

Tentokrát jsme se rozhodly sepsat pár tipů do letadla. To co jsme samy nevěděly a může vám to velmi zpříjemnit dobu letu.

Pohodlí

Že si máte obléct pohodlné oblečení přeskočíme, to je samozřejmost. Shodou okolností jsme včera letěly téměř 12-hodinový let a nestihly jsme se převléct do legín – takže víme o čem mluvíme!

Co už taková samozřejmost není – je vhodné si vzít i deku / teplou mikinu / dlouhé kalhoty. Na palubě letadla je občas velmi silná klimatizace a můžete za těch x hodin v letadle promrznout.

Cestovní polštářek je taky užitečný! My máme nafukovací, který nezabírá téměř žádné místo a váží pár gramů, takže ani váhu v batohu neopláčete.

Jídlo, pití

Na krátkých letech v drtivé většině případů není jídlo ani pití zdarma.
Je tedy vhodné si na palubu vzít něco menšího k jídlu a pití, které si zakoupíte na letišti nebo si vezměte prázdnou láhev a pak si napusťte vodu za letištní kontrolou.

Zábava po dobu letu

Na delších letech je v této době již samozřejmostí, že je k dispozici palubní portál na kterém si můžete pouštět filmy, hudbu, hrát hry nebo si třeba číst.

Sluchátka zdarma již ale takovou samozřejmostí nejsou – přineste si pro jistotu vlastní.

Na palubních portálech je většinou k dispozici i USB port, můžete si tedy přinést vlastní filmy, hudbu. To se oplatí zvláště pokud neumíte cizí jazyky.
Filmy nejsou s českým dabingem ani titulky. Kolikrát nejsou k dispozici ani anglické titulky.

Sucho, sucho, sucho

Můžeme s klidem říci, že během běžného dne nevypijeme obě dvě dohromady ani litr vody.
Na palubě letadla je to přesný opak. V podstatě tam vysycháme.
O pití jsme již psaly výše, ale co se ještě hodí přibalit do batůžku je lůj na rty a případně i krém. Pokud nechcete skončit s rozpraskanými rty, určitě to oceníte!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s