5 zajímavých míst – Olomoucký kraj 🇨🇿

Vrátily jsme se z Chorvatska a rozhodly jsme se začít cestovat po našem blízkém okolí, než vyrazíme na další cesty ✈️

Přinášíme vám tedy pár tipů, kam tady u nás v Olomouckém kraji vyrazit a pokusily jsme se vybrat místa trošku netypická, ne úplně Olomoucká Šantovka a ZOO.

Bílá Lhota

Na začátek rozhodně doporučujeme Arboretum v Bílé Lhotě. Jde o krásnou zahradu se spoustou kytek a stromů. Takových, které jste snad ani nikdy neviděli. V zahradě je spousta zákoutí a jezírek s dřevěnými chodníčky.

Loštice

Loštice jako takové zná asi každý z vás. Málokdo ale navštíví při cestě do toho městečka i muzeum tvarůžků, které opravdu stojí za to! V muzeu je i promítání filmu a na konci se dostanete rovnou do obchodu s tvarůžky.

Litovel

Litovel je takové opomíjené město – známé hlavně pivovarem. Když jsme na Instagramu daly anketu, kdo ho navštívil, tak pouhých 5 % lidí odpovědělo ano. V Litoveli najdete 3. nejstarší kamenný most v ČR a také nejvyšší Radniční věž na řece Moravě.

Olomouc

V Olomouci pro vás máme dva tipy. Prvním je strašidelný dům, který je fakt strašidelný! Byly jsme tam jednou.. A naposled.. Naše fotografie asi mluví za vše.

A druhý tip je Pevnost poznání na Korunní pevnůstce, kde se zabavíte celý den. Je tam spousta fyzikálních, chemických, biologických pokusů, her a planetárium.

Pískovna Náklo

Pro plavce a rekreanty 😀 máme tip na plavání – Pískovna Náklo. Místa na plavání je dost, můžete si tam přivézt paddleboard nebo si na místě vypůjčit – 150 Kč na hodinu a můžete vyzkoušet wakeboarding, wakesurfing, vodní lyžování a spoustu dalšího.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s