Kam v Jihočeském kraji?

Už jsme skoro týden na chatě u Lipna, tak jsme se tentokrát rozhodly napsat článek právě o Lipně a Jihočeském kraji, kde je spousta krásných a zajímavých míst.

Český Krumlov

Hned na začátek si dáme naši topovku a tou je město Český Krumlov, který leží napůl cesty mezi Lipnem a Českými Budějovicemi. Město je zapsáno na seznamu dědictví UNESCO. Je skvělým výchozím bodem pro sjíždění řeky na raftech, kajacích či paddleboardech. Dominantou města je zámek, který je po Pražském hradě druhý největší v ČR.

Hluboká nad Vltavou

Dalším zajímavým městem je Hluboká nad Vltavou se svým krásným zámkem, který je taktéž zapsán na seznamu UNESCO. Kolem zámku je krásná podzámecká zahrada, kterou se dá chodit hodiny.

Lipno

Na začátek bychom chtěly varovat před znečistěním vody, které je opravdu katastrofální. Voda je tak kalná, že si u břehu neuvidíte ve vodě ani na vlastní nohy 😅. Pokud vás to neodradí, tak budete mít na plavání spoustu místa, málokdo v Lipně totiž plave 😅. Vždy si najdete nějakou plážičku sami pro sebe. Jestliže máte doma paddleboard či nějaký kajak, tak si ho nezapomeňte vzít, zužitkujete ho tady mnohem více. Lipno na délku měří přibližně 40 km, to je výzva – přepádlovat celé Lipno.

Na skok do Rakouska, či Německa?

Na Šumavě můžete procházet hranice do Rakouska i Německa, také můžete vyjít na tzv. Trojmezí, kde se hranice kříží. Za nás doporučujeme rozhlednu Alpenblick, která je pár km za Česko-Rakouskými hranicemi. Vstupné je 2 eura. Rozhledna je dřevěná a uvidíte z ní opravdu na kilometry.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s