Karlovy Vary°

Každý rok jezdíme na Mezinárodní filmový festival do Karlových Varů, tzv. KVIFF. Letos byl festival zrušen ale my se i tak rozhodly strávit víkend v Karlových Varech a podívat se na krásy tohoto města, které pro nás patří do top 3 nejhezčích měst v ČR.

Ubytovány jsme byly ve vile Jelení, která stojí přímo u lanovky Diana vedle Grandhotel Pupp. Měly jsme apartmán s plně vybavenou krásnou kuchyňkou (mikrovlnka, konvice, sporák, všechno potřební nádobí), balkonem a úžasným výhledem. Vila je nově zrekonstruovaná, otevřena je od srpna a apartmány jsou opravdu velmi prostorné. Vybavení je úplně nové, ještě jsme na spoustě věcí našly samolepky a ochranné obaly 😅.

Karlovy Vary jsou lázeňské město, takže na vás ihned dýchne ta klidná atmosféra – spousta fontánek a krásné domky.

No a hlavně – lázeňské prameny, kterých v KV najdete celkem 16. Nejchladnější pramen (Železnatý) má 11,9°C a nejteplejší pramen je Vřídlo – 72°C. Nezapomeňte si s sebou hrneček.

Prošly jsme se i vnitřkem hotelu Thermal, který je úplně jiný než v období KVIFF, kdy se stává hlavním centrem. Aktuálně v něm najdete obchody s oblečením, půjčovnu kol.

Celkově je v KV touto dobou málo turistů, takže rozhodně stojí za výlet. Nemusíte se tlačit davem a stát fronty na pití a lázeňské oplatky. Ve městě je také hudební léto, kde vystupují např. Aneta Langerová, Lenka Filipová, Lenny a další, omrkněte program.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s