Žižkov tower 🇨🇿

Konečně jsme se vydaly k Žižkovské televizní věži! Cesta to nebyla dlouhá, bydlíme skoro za rohem ale strmá tedy byla! Výška věže je 216 metrů, takže nemáte sebemenší šanci ji v Praze přehlédnout a na věži jsou tzv. miminka, je jich tam asi deset. Mimochodem jestli jste viděli film V žáru královské lásky s Ivanou Chýlkovou a Vilémem Čokem, tak ten se natáčel také částečně na Žižkovské věži. Mimoto je věž každodenně večer nasvícena.

Do věže si můžete zakoupit vstupenku na observatoř odkud je nádherný výhled na celou Prahu. Vyhlídka je ve třech tzv. kapslích. Na vyhlídku se samozřejmě dostanete výtahem. My si zvolily zrovna deštivý den, ale i tak byl z věže velmi dobrý výhled a viditelnost. V observatoři jsou na zdech ukázané i zahraniční nejvyšší stavby jako např. Eiffel tower, 360 Chicago, Empire state building nebo Burdž Khalifa se svými 828 metry.

Také si můžete zajít do restaurací. Restaurace Miminoo najdete pod věží odkud je krásný výhled na samotnou věž a miminka. My si na oběd zvolily právě tuhle restauraci. Prostory jsou nádherné, krásný design a porce veliké! Doporučujeme hlavně dezerty!! Pokud tak jako my nevíte, co je ten vyhlášený Belmondo cake (ani google ho nenajde), tak přikládáme foto. Domácí limonády jsou jen třešničkou na dortu.

Přímo na věži si můžete zajít do nádherné Oblaca Restaurant anebo do Bistra 66. Z obou je nádherný výhled na Prahu. V Oblaca Restaurant běžně probíhají žádosti o ruku, takže tohle dejte přečíst svým drahým polovičkám a doufejte, že je to trkne 😅. Dokonce mají i své horolezce, kteří se slaní k oknům restaurace s vámi zvoleným transparentem, a to už je něco!!

A na závěr – věděli jste, že je na Žižkovské věži i Hotel one room? Abychom to vysvětlily, jde o jeden hotelový pokoj na celé věži. Tzn. že po zavíračce restaurace, observatoře a recepce zůstanete na věži úplně sami. To je romantika jak se patří. Pokud vám vadí na hotelech hluční sousedé jako nám, tak tady vás opravdu nic rušit nebude! Hotelový pokoj je plně vybavený – obrovská postel, křesílka, výhled z výšky 70 metrů a naprosto dokonalá prosklená koupelna s vanou i sprchovým koutem. Pokochejte se – přikládáme foto.

Na závěr přikládáme video, přehrání doporučujeme v nejvyšší kvalitě.

Jedna myšlenka na “Žižkov tower 🇨🇿

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s