Xcaret 🦀

Ekologicko-archeologický park nacházející se asi 8 km od letoviska Playa del Carmen je zcela odlišný od parku Xel-Ha.

Xcaret je spíše takovou rostlinnou oázou a ZOO. Rozlohou je o něco větší než Xel-Ha, dají se zakoupit i 2denní vstupenky. Hned vedle Xcaret je i hotel – v rámci ubytování pak máte vstupenku zdarma. Jen tedy to ubytování na jednu noc stojí tolik co ubytování na měsíc v Playa del Carmen. V Xcaret si můžete dokoupit i oběd formou bufetu a neomezeného pití, což přijde určitě vhod – ceny jídla a pití jsou jinak poměrně vysoké. K zapůjčení jsou tak jako v Xel-Ha ploutve, šnorchlovací vybavení. Využít můžete i úschovné skříňky a převlékárny.

V parku uvidíte spoustu zvířat – plameňáky, mořské želvy, jaguáry, pumu, papoušky, tapíry, jeleny, kapybaru, žraloky, rejnoky, kapustňáky a další.

Za nás byla naprostá topovka – 600 m dlouhá podzemní řeka protékající jeskyněmi a téměř celým parkem. Můžete si ji celou proplavat. K dispozici je více tras. Některé úseky jsou naprostou tmou, některé jsou osvětlené a občas plavete i venkovním prostorem, třeba rovnou skrze restauraci. Plavání řekou dost unaví, protože je to částečně i proti proudu. Vybudováno je více výstupních míst, kdyby jste už odpadali únavou :-). Nám jedna trasa od začátku do konce zabrala 60 minut a druhá asi 40 minut.

Po setmění začíná v amfiteártru obrovská show, která trvá asi 1,5 hodiny. Show se týká vzniku Mexika od př. n. l. až po současnost a je velmi hezky propracovaná.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s