Isla Contoy 🇲🇽

Od našeho příletu do Mexika jsme plánovaly cestu na Isla Contoy. Jenže to není jednoduché. Na ostrov o velikosti 8 km na délku může připlout jen 60 lidí denně. Dříve to bývalo 200 lidí denně. Mimochodem na ostrově žije jen 5 lidí, kteří se o něj starají.

Ostrov je od roku 1998 vyhlášený národním parkem a již od roku 1961 je chráněn mexickou vládou. Nejjednodnušší a v podstatě jediný způsob, jak se na ostrov dostat je v rámci výletu s autorizovanou cestovní agenturou. My jsme zvolily Contoy Aventures, kteří na ostrov plují každé zhruba 2 dny. Dost záleží i na počasí. Mimoto s nimi můžete plout na žraloky, kteří jsou zde v období květen – říjen.

Pluje se vybavenou lodí s neomezenými nápoji (alko i nealko). První zastávka je na Mezoamerickém útesu, což je druhý největší korálový útes na světě po Austrálii. Výhoda je, že tady nejsou ani žraloci ani medúzy. Měli jsme čas zhruba 1 hodinku na šnorchlování. Bohužel nám počasí příliš nepřálo, byly velké vlny, plavání namáhavé a nebylo toho moc vidět. Dostanete k dispozici vlastní brýle, šnorchl a ploutve. Také povinně záchrannou vestu (jen takový kruh kolem pasu).

Poté už se pluje přímo na Isla Contoy. Je zakázáno zde používat opalovací krémy, tak jako v mexických cenotes. Ostrov je opravdu malý, je celý zarostlý a plný zvířat. Žije zde 152 druhů ptáků, želvy na ostrov kladou vajíčka a můžete vidět i rejnoky.

Můžete se vydat na obchůzku ostrova, která vám zabere asi 10 minut, pak „chodníky“ končí a dál se nedostanete. Po cestě musíte dávat obrovský pozor, aby jste nepošlapali rostliny nebo poustevníky, kterých jsou tam desítky na pár metrech.

Drony zde nejsou povoleny. Po prohlídce ostrova dostanete dost času na šnorchlování nebo opalování. Poté loď pluje ještě na ostrov žen – Isla Mujeres, kde je pauza na pozdní oběd a opět šnorchlování. Ostrov je jedním z nejhezčích na světě s nejhezčími plážemi. Pro otužilce – mají tam jediný Ice bar v celém Karibiku. Můžete si zkusit trumfnout rekord. Ten je 3 hodiny a 25 minut. V Ice baru je -18 stupňů

Po cestě zpět do Cancúnu je párty time a rozlévá se Tequila. Rozlévá doslova – rovnou do pusy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s