Isla Mujeres 🇲🇽

Isla Mujeres je ostrůvek, který měří na délku asi 7 km a na šířku 650 metrů. Dá se na něj doplout trajektem z Cancúnu za 20 minut.

Trajekt se jmenuje Ultramar Ferry a vyplouvá z Puerto Juarez. (Neplést s přístavem v Cancúnu). Vyplouvá každou hodinu od rána do večera.

Ostrov je opravdu tak malý, že se dá projít z konce na konec pěšky. Pokud se vám ale nechce jít, můžete využít taxík nebo si půjčit golfový vozík. To je na Isla Mujeres hlavní dopravní prostředek.

Jezdí tam i autobusy – 4 linky, které protínají hlavní místa ostrova. Jízdné je 2 USD nebo 38 MXN. Dá se koupit i denní pas za 9 USD / 175 MXN. Autobusy jsou klimatizované, můžete si je zastavit kdekoliv, stačí mávnout a vystoupit můžete taky kdekoliv, prostě na řidiče zavolejte nebo zmáčkněte tlačítko.

Playa Norte

Jedna z nejkrásnějších pláží Karibiku. Nachází se na severní straně ostrova, kolem ní je spousta luxusních hotelů, restaurací a obchůdků. Pokud chcete šnorchlovat, tak zde je to ideální.

Cemetery

V Mexiku vypadají hřbitovy úplně jinak a na tento se můžete zajít podívat. Je takovou místní raritou. Najdete ho kousek od pláže Norte. Na hrobech jsou např. sochy kytar, knih, psů apod. dle osobnosti zemřelého.

Punta Sur

Punta Sur najdete přesně na opačné straně ostrova. Jde o nejvýchodnější místo celého Mexika. Za menší poplatek (asi 30 MXN) se můžete jít podívat na skály a sejít až k vodě. Je tam spousta leguánů, kteří se vyhřívají na sluníčku.

Tortugranja

Místo, které byste neměli na Isla Mujeres vynechat je Tortugranja – záchranná želví stanice. Vstupné je přibližně 30 MXN. Na želvy se nesmí skrze jejich bezpečnost sahat.

Zama beach

Pokud chcete jen tak relaxovat u vody, pak zajděte na Zama beach. Mají tam bar s pitím i jídlem, k dispozici stoly se židlemi i lehátka a slunečníky. Bazény a krásnou pláž. Jen si vyberte hezký den, když jsme tam byly my, tak byla voda po bouřce velmi kalná. PS: doporučujeme nachos s guacamole.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s