Cancún, Mexiko 🇲🇽

Cancún je obrovské plážové letovisko se spoustou turistů (i v době koronavirové), člení se na downtown a Zona Hotelera, kde jsou luxusní předražené hotely typu Hilton, Mariott.

Všude rostou palmy, po zemi se válí kokosy. Slunce tam peče celý rok. Až vám někdo bude jako nám tvrdit, že je tam v prosinci UV 2, tak ho vůbec neposlouchejte a zabalte si opalovací krém.

Ubytování v downtonu seženete v klidu za 400 Kč celý byt s vybavením. Vhodná lokalita je v okolí Walmartu, kde je dost živo a nebude vám nic chybět. Všude je spousta restaurací a pouličních stánků. Příklady cen:

  • 500g Orea – 32 Kč
  • Banánky 15 Kč za 1 kg, obyčejné banány 10 Kč /1 Kg
  • Tuňák od 9 Kč
  • Coca Cola 3l – 35 Kč
  • Avokáda v síti – 25 Kč

Doprava je v Mexiku také velmi levná. Taxíky jsou tam na každém rohu a jezdí za nízké ceny. Jízdné v autobuse je za 12 Kč. Také se dá jezdit místními dodávkami, tam je cena za jednu cestu 10 Kč. Autobusy a dodávky jezdí občas s otevřenými dveřmi, když vystupujete, tak vystupujte rychle – dlouho nečekají. Stejně tak, když nastupujete.

Z centra Cancúnu se dostanete na Zónu za asi 10 minut. Zóna má mnoho km, nejhezčí pláže jsou uprostřed. Za nás je nejhezčí pláž rozhodně Playa Chac-Mool. Autobusová zastávka je přímo u pláže. Nejsou tam velké vlny, dá se tam šnorchlovat, voda je průzračná, žádné chaluhy ani nepořádek.

Další krásnou pláží je Playa Marlin. Jsou tam k dispozici sprchy, WC. Kolem není příliš velkých hotelů.

Playa Delfines je velmi populární mezi surfaři. Jsou tam opravdu obrovské vlny! Pláž není vhodná pro děti ani horší plavce. Pláž je až na konci zóny.

A na závěr nejhorší pláž ze všech. Playa Tortuga /Langosta. Nepořádek, chaluhy, pšinavá voda, ve vodě rákos. Pro děti velmi vhodné, protože je tam pozvolný vstup. Na pláž chodí hlavně místní lidé s dětmi. Pláž je jedna z nejbližších centra.

Pokud máte rádi nákupy určitě navštivte La Isla Shopping Village. Je tam spousta obchodů s oblečením, suvenýry, restauracemi odkud můžete večer pozorovat západ slunce. Ceny jsou vyšší než v downtownu!

Také musíme doporučit místní obchod Sombrero Loco, kde se dají zakoupit různé tradiční klobouky na které jste se nás na Instagramu tolik ptali!

Nejlepší restaurace na Zóně je rozhodně The Surfin Burrito. Nachází se pár metrů od Playa Chac-Mool a dělají tam vynikající burrito, quesadillu, snídaně. Burrito tam stojí 100 Kč. Má asi 700 gramů 😀

Co se památek týče, tak těch v Cancúnu příliš nenajdete. Doporučujeme navštívit Maya Museum, které je ovšem po hurikánech poničené. Zahrada je zdevastovaná. Vstupné je asi 80 Kč.

Pokud jste se dočetli až sem, tak pro vás máme tip na závěr! Za zónou je větší aquapark – Ventura Park. Je tam pár tobogánů, skluzavek, hřiště pro děti, divoká řeka. Zdarma k dispozici lehátka a v ceně vstupenky (18 dolarů) all inclusive. V parku je také zip-line, lanová dráha, motokáry, kolotoče pro děti, horská dráha a spousta dalšího. Vše v ceně vstupenky. + aktuálně nabízí Ventura park akční vstupenky do Delphinaris, které je v jejich areálu za 400 Kč plavání s delfíny, což je rozhodně nejlevnější cena.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s