Philadelphia – město Rockyho 🇺🇸

Filadelfie je největším městem Pensylvánie ležící vedle státu New York a přibližně 2 hodiny jízdy autem přímo z New York City. Pokud nemáte v USA k dispozici auto, tak New York City s Filadelfií spojuje i vlaková doprava (Amtrak) a autobusová doprava (Greyhound, Megabus…). 

Philadelphia je „menší“ město, kde můžete památky prochodit klidnou pěší chůzí po vyznačených stezkách, chodnících. Není třeba využívat MHD dopravu. Pokud byste měli ovšem naspěch, tak i zde samozřejmě funguje metro, autobusová a  trolejbusová doprava a dokonce je Philadelphie jedním z mála měst, kde zůstaly ponechány tramvajové linky!

Independence Hall

Independence Hall je středem celé Philly. Je to jedna z nejslavnějších budov celých Spojených států amerických, vystavěná v gregoriánském stylu, kde se 4. Července 1776 sestavila Deklarace nezávislosti (Ano, proto se každý 4. Červenec v USA slaví národní svátek Den nezávislosti). Za budovou naleznete Independence Square, kde byla deklarace poprvé veřejně přečtena. O pár metrů dál se nachází Liberty Bell „Zvon svobody“, který váží 943 kg! Zdarma můžete navštívit Old City Hall, původní místo, kde sídlil soud USA. Při prohlídce nahlédnete do všech místností a poté usednete v hale, kde vám průvodce poví historická fakta.

Rocky

I ve Philadelphii naleznete spoustu muzeí tak jako v New Yorku. Nejznámějším je Philadelphia Museum of Art. Můžete zde vidět sbírku asijského umění, díla od Picassa, Matisse a samozřejmě Rockyho schody před muzeem, které ve filmu vyběhl! Můžete si je tématicky také vyběhnout, je jich 72. Na Rockyho počest je dokonce vedle muzea vystavena jeho socha. Pár minut chůzí od muzea je lavička na počest Václava Havla a česká vlajka!

Centrum města

Určitě nesmíte minout Katedrální baziliku svatého Petra a Pavla, kde je samozřejmě vstup zdarma. Naproti baziliky je Swann Memorial Fountain „Fontána tří řek“, kde se můžete v létě zchladit. Také si můžete pořídit skvělou fotografii pod nápisem Love.

Všude v centru jsou menší restaurace, stánky na ulici, kde se prodává populární místní jídlo tzv. Philly Cheesesteak. Jedná se o bagetu s kousky většinou hovězího masa a sýru. DOPORUČUJEME. Většinou je v ceně zahrnuta i voda a hranolky.

Tip na závěr

Našim „tajným“ tipem jsou Philadelphia’s Magic Gardens. Vstupné je kolem 10 dolarů.  Zahrady jsou vytvořeny jednoduše řečeno z nepotřebných, rozbitých věcí jako jsou např. střípky skla, prázdné láhve od piva, pneumatiky od kol. Vše dohromady tvoří obrovské krásné mozaiky. Když zahrady navštívíte večer, jsou jednotlivé uličky krásně nasvícené a mozaiky ještě více vyniknou!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s