Florencie 🇮🇹

Florencie je nádherné italské město, které patří k velkým metropolím. Od roku 1982 je historické centrum města zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Historické centrum je poměrně malé a není třeba využívat MHD.

Dóm

Santa Maria del Fiore – většina lidí zná tuto památku hlavně pod názvem Duomo, neboli Dóm. Katedrála je zvláštní hlavně proto, že je postavena v gotickém a renesančním směru. Tyto dva směry vznikly několik staletí po sobě. Katedrála je dominantou města, můžete ji zahlédnout na kilometry daleko. Ne nadarmo nese titul 4. největší katedrály světa. Její délka je 153 metrů, šířka 38 metrů a výška 90 metrů. Najednou dokáže pojmout až 25 000 lidí.

Do katedrály je vstup zdarma, ale připravte se na dlouhé fronty, a také nezapomeňte, že je třeba mít zahalená ramena a kolena, jinak vám nebude vstup do katedrály umožněn. Uvnitř katedrály jsou vystavena mistrovská díla od světoznámých malířů. Pokud se chcete vydat po 463 schodech nahoru do Brunelleschiho kopule (výhled z katedrály je úžasný!), tak je nutno zakoupit si vstupenku.

Doporučujeme zakoupit kombinovanou vstupenku, kde je zahrnut také vstup do krypty, křtitelnice a zvonice a platnost je 3 dny. Vstupenku si můžete zakoupit buď přes webové stránky, nebo přímo na místě.

Křtitelnice

Baptisterium, neboli křtitelnice byla v minulosti využívána pro křty. Byl zde dokonce pokřtěn slavný básník Dante Alighieri. Celá budova má kruhovitý tvar, zvenčí je zdobená ve stejném stylu jako Duomo, uvnitř jsou nádherně zdobené mozaiky. Za zmínku určitě stojí náhrobek vzdoropapeže Jana XXIII. uvnitř budovy.

Zvonice

Do Campanile, neboli zvonice můžete jako u Brunelleschiho kopule vystoupat až na samotný vrchol. Je tam celkem 414 schodů. Zvonice je vysoká 85 metrů a uvidíte z ní krásně Brunelleschiho kopuli, která je o pár metrů nižší.

Piazalle Michelangelo

Náměstí je umístěno na kopci nad řeknou Arno a díky tomu se vám nabízí jedinečný výhled na celé město. I z takové dálky uvidíte krásně Dóm. Na náměstí naleznete významnou sochu – Davida od Michelangela Buonarrotiho po kterém je náměstí pojmenováno.

Santa Croce

Bazilika Santa Croce je hlavním místem odpočinku pro mnoho významných obyvatel Florencie, mezi které patří Michelangelo, Galileo Galilei, nebo Rossini. Celkem je uvnitř pohřbeno na 270 lidí. Do výstavby této významné budovy v minulosti hodně investovaly bohaté florentské rodiny, protože jim bylo přislíbeno, že zde mohou být později pohřbeny. Dokonce některé kaple uvnitř baziliky jsou pojmenovány podle rodin, které výstavbu sponzorovaly. Zdobení uvnitř baziliky je honosné a spousta z hrobek je k vidění hned při vstupu do baziliky. Jako první je v řadě Michelangelo, Dante Aligieri a Rossini. Před vchodem do baziliky se rozprostírá náměstí zvané Piazza Santa Croce, na jehož jednom rohu stojí socha Dante Alighieriho z roku 1865.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s