Kanada, Toronto 🇨🇦

Když jsme se poprvé vydaly přes oceán do USA, tak byl jeden z našich plánů vidět Niagarské vodopády, a protože přesně tam vede přes most hranice USA-Kanada, tak jsme na seznam zařadily i Kanadu.

Jak do Kanady?

Při pozemní cestě (autem, autobusem) podstoupíte pohovor, ukážete pas. Bude vám položeno pár obecných dotazů jako při vstupu do USA (kde se budete zdržovat, co jedete do státu dělat, zda tam někoho znáte…).Nejsou třeba žádná víza, kdybyste ale do Kanady přiletěli, tak musíte mít ETA. Cesta do Toronta vede vede od Niagárských vodopádů podél krásného pobřeží asi 2 hodiny jízdy. Toronto je hlavním městem provincie Ontario, a také nejlidnatějším městem Kanady.

Dominanta města

Jednoznačnou dominantou města je CN Tower, která měří úctyhodných 553 metrů a do roku 2007 byla nejvyšší volně stojící stavbou na světě. Do věže se platí vstupné a nahoře je restaurace. V průměru 70x ročně CN Tower zasáhne blesk. V Torontu jsou budovy obecně dosti vysoké, a tak máte velkou pravděpodobnost, že i váš hotel bude v pěkné výšce a budete mít nádherný výhled.

Hokejové a filmové město

Pokud jste hokejoví fanoušci, tak určitě musíte navštívit Hokejovou síň slávy. Celkem 15 expozic s množstvím trofejí, výstavou o hráčích a rekordech včetně Stanley Cupu. Můžete se také projít po Kanadském chodníku slávy!

Vzhůru na ostrov

U Toronta je také 10 ostrůvků, na které jezdí v pravidelných intervalech trajekt. Na ostrovech se nachází krásné písečné pláže (voda je poměrně znečištěná, koupání se nedoporučuje). Na stranách ostrovů, kde je výhled na Toronto je větší zástavba a ruch, zatímco na straně, kde je výhled na oceán je o dost větrnější počasí a větší klid.

Podmořský svět

V Torontu se nachází obrovské „Ripley’s Aquarium of Canada“, kde můžete vidět kolem 20 000 živočichů! Ve večerních hodinách je cena vstupenek nižší!  Uvidíte tam rejnoky, žraloky, medúzy, mořské želvy a stovky dalších ryb. Určitě doporučujeme nechat si alespoň půl dne volného. Aquarium je obrovské,  vše krásně osvětlené a v určité hodiny se konají představení.

Kanadská zima

V Torontu můžete zažít pravou Kanadskou zimu, takže pokud nechcete zapadnout ve sněhu, doporučujeme si výlet naplánovat na letní období, kdy teploty dosahují kolem 30 stupňů. Pokud budete mít dostatek času na ten pravý relax, tak doporučujeme navštívit „Sugar Beach Park“ na pobřeží Toronta, vzdálenou pár minut chůzí od Aquaria, Hokejové síně slávy nebo třeba nádraží. Je tam menší písčitá pláž, stromy, pítka s pitnou vodou, obchůdky, restaurace a přístav.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s