Liberec 🇨🇿

Při naší minulé cestě do Liberce jsme navštívily zábavní centrum Babylon, tentokrát jsme zamířily do ZOO, technického muzea, EKOparku a na Ještěd.

Ubytování

My si vybraly ubytování v Apartma Sungarden, neboť se nachází přímo v EKOparku Liberec (cca 1,5 km od hlavního nádraží), který byl hlavním cílem naší cesty do Liberce. Apartmány jsou krásně zrekonstruované, plně vybavené a venku můžete pobývat na zahrádkách. Když se ubytujete v Sungarden, máte vstupné do EKOparku zdarma a navštívit jej můžete i po zavírací době, kdy je prázdný!

EKOpark ☘️

EKOpark naprosto předčil naše očekávání, je to místo, které musíte v Liberci navštívit! Jde o první volnočasový EKOpark v ČR, který má rozlohu cca 5 000 m2. Najdete v něm např, bludiště, stezku naboso, blátivou kuchyn, houpací sítě, kavárnu v korunách stromů (kde vám rádi připraví i palačinky nebo domácí limonádu) a mnoho dalšího. Aktuálně je v EKOparku honba za pokladem, kterou nemůžeme než vynachválit. Proběhnete se celým parkem, plníte zábavné úkoly a hledáte indicie. Po vyplnění tajenky můžete navštívit jeskyni a odnést si poklad.

Doporučujeme si zaplatit dílničky za 50 Kč, kdy si můžete vyrobit něco hezkého na památku. K dispozici jsou kladívka, tavné pistole, vrtačky, různé kusy dřeva, šroubky… Pokud nejste zruční, tak jako my – žádný strach, lektorka vám pomůže. My jsme tak levé, že by nám musela celý výrobek vytvořit sama, tak jsme ji na konec o pomoc nežádaly ani jednou a s výsledkem jsme poměrně spokojené.

Také musíme doporučit skandinávské wellness, které se nachází přímo na vrcholku EKOparku a je z něj úžasný výhled. Voda je vyhřátá na 45 stupňů a zchladíte si ji dle libosti. Ideální teplota je 40 stupňů, kdy dochází k uvolnění svalů. K dispozici jsou i svíčky, takže je ideální do wellness zajít ve večerních hodinách a setrvat do setmění. Mimochodem, čekaly jsme, že až vylezeme z vody ven, tak umrzneme (bylo asi 17 stupňů), ale byly jsme tak vyhřáté, že jsme ten přechod ani nepocítily.

Kam v Liberci🇨🇿

Liberecká ZOO

ZOO Liberec je nejstarší ZOO v ČR a za nás je opravdu krásná. Není příliš rozlehlá v porovnání s Lešnou, nebo třeba Pražskou ZOO, ale za to je to jedna z mála, kde jsme se neztratily a nikde neodbočily, neboť tu nenajdete příliš rozcestí, kde si můžete trasu vybírat. V ZOO jsou zebry, velbloudi, žirafy, lachtani, tučňáci a hlavně bílý tygr!

Ještěd

Dominanta tyčící se nad Libercem, která nás úplně nenadchla. Doporučujeme se svézt kabinkovou lanovkou (nejlépe směrem dolů, kdy je lanovka téměř prázdná a nebudete se tlačit s ostatními lidmi na pár metrech), je fajn vidět pohled ještě více seshora. Pokud nemáte rádi přelidněná místa, doporučujeme sem vůbec nechodit, anebo skončit pod vysílačem. V lesíku pod Ještědem rostou houby a borůvky!

Technické muzeum

Technické muzeum nás velmi mile překvapilo! Pár jsme jich už prošly, ale zase jsme viděly něco nového. V muzeu je expozice historických aut, tramvají, autobusů, rádií nebo třeba mobilních telefonů. Také tu najdete pár herních prvků. Muzeum se nachází pár minut chůzí daleko od ZOO, doporučujeme spojit do jednoho výletu.

Centrum Liberce

Rozhodně na svůj itinerář zařaďte procházku k liberecké radnici. Hezčí radnici jsme snad dosud neviděly, a že jich bylo!

Náš tip na závěr je „Moje Polévkárna“, což je sociální podnik, který zaměstnává osoby s tělesným či duševním onemocněním. Vzhledem k tomu, že polévky jsou pro Carol základ, bez těch ona prostě nežije, tak jsme polévkárnu prostě obejít nemohly! A dobře jsme udělaly. Na výběr je několik druhů polívek, které se pravidelně obměňují. Můžete si dát 150 ml, 300 ml, nebo 500 ml.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s