České Švýcarsko

Po roce jsme opět zavítaly do NP České Švýcarsko. Minulý rok jsme si vylezly na Mariinu vyhlídku, Pravčickou bránu, Vilemíninu stěnu a Rudolfův kámen, a také jsme se projely loďkou po Edmundově soutěsce. Tentokrát jsme se opět vrátily do okolí Jetřichovic, zastavily jsme se v Doubicích a zaměřily jsme se i na samotnou Krásnou Lípu, kde jsme měly zajištěno ubytování.

Pivovar Falkenštejn

Ubytování jsme si zvolily přímo na hlavním náměstí v penzionu Falkenštejn. Penzion je menší, rodinný a jednoduše krásný s úžasným výhledem. V ceně jsou snídaně, které se podávají v pivovarském sále, který je vyzdoben cedulemi s příběhem města a pivovaru. Přímo pod penzionem je skvělá restaurace a místní pivovar Falkenštejn. Restaurace byla neustále plná lidí, což je vždy super recenze.

Nahlédly jsme také do samotného pivovaru Falkenštejn, prohlédly jsme si prostory a poslechly jsme si výklad, jak se vaří pivo. Zážitek je to nevšední, nemůžeme než doporučit nahlédnout do samotného dění. Na prohlídku pivovaru je ovšem třeba si udělat rezerve předem.

Kam na výlet?

My jsme si zvolily jako výchozí bod Jetřichovice, odkud jsme se vydaly na zříceninu hradu Falkenštejn, na Jetřichovické stěny, Pohovku a Skalní kapli. Trasa měla přibližně 10 km kopcovitým terénem. Co se hradu týče, tak je tam vybudovaný přístup po žebříku a poté po strmých schodech. Výhled z hradu je úžasný!

Pokaždé, když jsme projížděly autobusem přes obec Doubice, tak nás zaujala restaurace Stará hospoda s dřevěnými sochami. Konečně jsme se tedy odhodlaly na místě zastavit a jít se na sochy podívat. Je jich tam přes 350! Najdete tam např. Mravence z Mravenčí polepšovny, Mimoně, draky, dřevěné domečky..

Tip na závěr je určitě městský park v Krásné Lípě. Park je rozlehlý, jedná se vlastně o takový lesopark. Uvidíte tam spoustu motýlů, můžete relaxovat na mnoha posezeních, které v parku jsou, a také tam začíná Köglerova naučná stezka po které se můžete vydat za zajímavými místy.

Jedna myšlenka na “České Švýcarsko

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s