Ekopark Kantun-Chi 🇲🇽

Při naší druhé cestě Mexikem jsme hledaly nějaké pěkné cenotes, které bychom mohly navštívit. Na yucatánském poloostrově se jich nabízelo mnoho. Na konec jsme našly ekopark Kantun-Chi, ideální volbu.

Ekopark Kantun-Chi leží poblíž Playa del Carmen, tak jako většina cenotes. V ekoparku je celkem 5 cenotes (jeskyní) a podzemní řeka. V rámci obyčejného vstupného jsou zahrnuty 4 jeskyně. Pátá jeskyně a podzemní řeka se doplácí, což rozhodně doporučujeme – jde o jedinečný zážitek.

Ekopark je velmi rozlehlý a za celý den jistě nachodíte kilometry, proto doporučujeme vhodnou obuv (i do vody). Při vstupu do cenotes je třeba mít oblečenou vestu (plavčíky tam neuvidíte..). Co se týče teploty vody, tak se pohybuje někde kolem 24 stupňů, to je v Mexiku příjemné zchlazení. Voda je průzračná, plná rybek, rostlin. U některých cenotes si můžete skočit ze skal, relaxovat v houpacích sítích. U jeskyní jsou také k dispozici kajaky.

Za nás je nejkrásnější jeskyní rohodně Cenote 4 – Zacil Ha. Jde o uzavřenou jeskyni dlouhou pár desítek metrů, kdy plavete přímo pod krápníky. Občas je třeba si dát pozor na hlavu. Přístup do cenotes je někdy velmi obtížný – dávejte pozor na kotníky, hlavu.

Co se týče podzemní řeky, tak vstup je umožněn pouze v rámci zaplacené tour s průvodcem. Tour trvá asi hodinu. Na začátek je nutností slézt po žebříku k řece, kterou následně procházíte po kamenech, občas plavete. Nejde o nějak příliš fyzicky náročnou aktivitu, ale pokud nemáte rádi uzavřené prostory, máte problémy se srdcem apod., tak je nevhodná.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s