Cozumel🇲🇽

Ne mexickém ostrově Cozumel jsme byly poprvé v roce 2020 těsně přes covid pandemií na výletní lodi. Moc se nám tam líbilo, a tak jsme se rozhodly po dvou letech vrátit na místo činu.

Trajekt z Playa del Carmen (Ultramar) stojí za jednu cestu 250 pesos. Občas je moře neklidné a trajekt dost hází. Pokud jste citliví, tak doporučujeme léky na nevolnost.

Bydlení na ostrově Cozumel jsme měly zajištěno u češky Ivči přímo v centru hlavního města San Miguel. Bylo to první místo v Mexiku, kde jsme viděly tarantule. Ostrov je plný opuštěných žebrajících psů, leguánů a dalších zvířat. Nenajdete tady moc památek, spíše hezké šnorchlovací spoty. MHD funguje po hlavním městě ale jinak po ostrově moc ne, spíše taxi nebo je třeba si zapůjčit motorku/auto.

Každý den jsme chodily pěšky na pláž šnorchlovat. Což byl důvod naší cesty na Cozumel. Nejvíce jsme si oblíbily pláž „Playa Villa Blanca“ ležící kousek od delfinária. Většinou jsme na pláži byly celý den samy. Hned u vstupu do vody leží mezoamerický korálový útes. Viděly jsme spoustu krásných barevných rybiček.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s