Puebla🇲🇽

Do hlavního města státu Puebla ležícího asi 2 hodiny od Mexico City jsme se vydaly původně na 3 dny. Na konec jsme zůstaly 8 dní.

Ubytování jsme měly zajištěno u kamaráda Luise, který měl takovou cesto-vilu. Bylo nás tam ubytováno asi 8 z různých koutů Země. Na terase jsme se večer dívali na filmy na plátně, relaxovali v houpací síti. Taky jsme Luisovi hezky pomalovaly zeď českými motivy.

Puebla

Samotné centrum Puebly nás ihned zaujalo. Krásně barevné zdi (ale ne pětkrát přesprejované jako v ČR..), barevné domky, hezké restaurace a kavárny. Nejvíce nás ale zaujaly především podzemní chodby (katakomby). Vstupné bylo cca 30 pesos a tunely byly v ceně dokonce dva. Pokud vás zajímají vlaky, tak nevynechejte muzeum vlaků. Vstupné je zdarma a strávily jsme tam asi 2 hodiny. Do některých vlaků můžete nahlédnout, jsou velmi zachovalé.

Cuexcomate

Taková místní mexická rarita. Přímo ve městě se nachází neaktivní gejzír ve tvaru kuželu. Je vysoký 13 metrů s průměrem 23 metrů. Můžete si vlézt dovnitř. Vstupné je pár pesos a dolů vede fakt hafo točitých schodů.

Cholula

Cholula je jedním z top míst, kam se lidé po cestě do Puebly vydávají. A má to fakt dobré opodstatnění. V Cholule se nachází největší pyramida (dle objemu) na světě, která ale leží pod umělým kopcem. Projít si archeo zónu nemůžeme než doporučit. Plus si také můžete vyšlápnout na kostel na pyramidě odkud je hezký výhled a můžete vidět i Popocatepetl.

365 kostelů

Puebla je známá tím, že tam najdete 365 kostelů, na každý den jeden. My jich pár prošly a musíme uznat, že to je fakt nádhera.

Atlixco

Doporučujeme nevynechat jedno z pueblos magicos – Atlixco. Cesta z Puebly zabere zhruba hodinu a fakt to stojí za to! Město je známé řezanými květinami a okrasnými rostlinami. Na náměstí je spousta stánků, kde si můžete květiny zakoupit. Také samozřejmě všude kostely, katedrály. Doporučujeme výšlap na kostel na vrcholku hory. Cesta zabere z centra zhruba 30 minut.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s