Guanajuato🇲🇽

Městečko Guanajuato je hlavním městem stejnojmeného mexického státu. Leží asi 5 hodin severně od Mexico City a rozhodně stojí za návštěvu!

Guanajuato je velmi kopcovité městečko a odevšad jsou nádherné výhledy na barevné domky. Trošku nám to připomíná Amalfi Coast v Itálii. Těmi kopci i barvami.

Kam ve Guanajuato?

Monument Pípila
Monument Pípila uvidíte téměř odevšad. Cesta k němu je velmi velmi strmá. Pokud si chcete ušetřit nohy a energii můžete využít lanovku (funicular), která jede za 35 pesos jedním směrem a máte to i se zážitkem. Jízda trvá jen pár minut. Od monumentu je pravděpodobně nejhezčí výhled na celé barevné město.

Muzeum Diega Rivery
Diego Rivera, manžel Fridy Kahlo žil ve městě Guanajuato prvních 6 let svého života. Z jeho domu je aktuálně muzeum, kde si můžete prohlédnout jeho tvorbu i tvorbu dalších umělců. Součástí prohlídky je i krátký dokument (v aj i španělštině). Vstupné do muzea je 30 pesos (ISIC neuznávají).

Muzeum Mumií
Jo, je to tak divné jak to zní. Pokud máte slabý žaludek tohle muzeum vynechejte. Během 19. století v Mexiku řádila cholera, nebylo místo kde pohřbívat a tak nechali ležet mrtvoly v kryptách u kostela. Naneštěstí mrtvoly díky dobrému klimatu začaly mumifikovat. V muzeu je jich přes 50 včetně dětí. Vstupné je 93 pesos, s ISIC kartou 63 pesos. Za focení se připlácí, ale nikdo to nehlídá. Pokud vás vidina mumií odpuzuje nedívejte se na video ani na konci článku na fotografie.

Aquatic splash park, Silao
Město Guanajuato je vnitrozemní s velmi vysokými teplotami po celý rok a široko daleko není moře ani jezera. Nabízí se tedy nějaký aquapark. Jeden leží jen pár km z města. Do aquatic parku se dostanete dokonce MHD. Stačí sednout na bus do města Silao a odtud směr Leon, vyhodí vás u vstupu. Park je to obrovský a málo navštěvovaný. V týdnu jsme tam byly dopoledne samy, kolem 1 hodiny začali přicházet lidé. Prostoru k plavání je fakt hafo. Místní si tam chodí spíše dělat piknit než plavat. Voda je dostatečně teplá a je tam i spousta tobobánů. Vstupné je 200 pesos. Jídlo v parku je velmi levné, např. menu – 2 hot dogy + hranolky za 40 pesos. V parku je i delfinárium, lachtani, žralok, želvy, koně, oslíci, krokodýli.

Zocalo
Klasické centrum města, velmi příjemné a docela tiché s úzkými křivolakými uličkami. Guanajuato je univerzitní město, takže se zde potuluje spousta studentů. V centru je i obrovský market.

Presa de la Olla
Doporučujeme vynechat. Jde o maličké jezírko, kde se pronajímají loďky za 35 pesos/osoba na hodinu. Nic zvláštního.

Tunely
Celé město leží v horách, takže jsou tam vybudované tunely nejen pro auta ale i chodce. Ušetříte si díky nim spoustu času a energie. Doporučujeme si pár tunelů projít, je to zážitek.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s