Guadalajara🇲🇽

Guadalajara je druhé největší město Mexika hned po Mexico City. V porovnání s CMDX je ovšem dost tichá a ne tolik hektická. Zůstaly jsme zde 6 dní, ale polovina by byla ok.

5 tipů kam ve Guadalajara

Guadalajara centrum – obrovské náměstí s katedrálou, altánkem, spoustou stánků, tržnicí i moderními obchodními centry. Přímo do centra jede metro.

Bosque los Colomos – rozlehlý park se spoustou různých aktivit. Mexičani si zde chodí na piknik. Nás zaujala japonská zahrada (vstupné je zdarma) – opravdová oáza klidu. Nechoďte sem ale v neděli a státní svátky.

Barranca de Oblatos – caynon, který spousta lidí přirovnává obtížností ke Grand Canyonu. Zprvu jsme tomu nevěřily, následně jsme pochopily. Cesta dolů do canyonu vám zabere asi 30 minut, ale zpět nahoru 4-5 hodin. Je to opravdu strmá 3km dlouhá cesta. Pokud se na to necítíte, mrkněte se jen na vyhlídky. Řeka, která dole protéká je toxická!!! Ucítíte ji na kilometry daleko.

Tlaquepaque – řadí se do tzv. Pueblos Magicos. Jde o městečko ležící ihned u Guadalajara, v podstatě je to část města. Zajděte si sem rozhodně večer, kdy je tady dost živo. Přes den to není nic moc. Najdete tu trhy, obchůdky, posezení, kostely.

Ajijic – za nás top místo kam se z Guadalajara vydat a jedno z nejhezčích míst v Mexiku. Jde taktéž o jedno z Pueblos Magicos. 40-50 % obyvatelstva zde tvoří američané, kteří si tu koupili v důchodovém věku nemovitosti. Městečko leží u druhého největšího jezera Mexika, kolem kterého vede krásná promenáda. Někteří lidé zde normálně plavou, ale voda není úplně k plavání vhodná. Obsahuje těžké kovy. Každopádně, na pohled vypadala jako přehrada Plumlov 😀 … Jinak je město opravdu pestrobarevné, grafiti kam se jen podíváte, křivolaké uličky. Krása.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s