San Diego 🇺🇸

Naše první návštěva San Diega nemohla dopadnout lépe. Město se nám líbilo natolik, že se jednou snad vrátíme zpět.

Město leží kousek od Los Angeles a je přesně jejím opakem. Čistota, téměř žádní bezdomovci. Doprava je zde idální vlaky anebo autobusy. Celoročně zde panuje teplo, ale i tak doporučujeme raději přijet v létě a užít si pláže. Lidé plavou a surfují i v lednu! My jsme zkoušely plavat v dubnu a děs běs – voda byla fakt ledová.

Kam v San Diego?

Sunset Cliffs – útesy se táhnou podél celého San Diega a jsou opravdu nádherné! Doporučujeme si je projít před setměním a mrknout na západ slunce. Nádhera! Pokud se budete pokoušet lézt po útesech dolů, tak opatrně. Viděly jsme pár lidí, které oceán omlátil o skály.

Ocean beach – typická hippies čtvrť. Plno barevných aut, autobusů. Krásné cedule, hafo lidí na pláži. Pokud rádi posedíte na kávě, tak není lepší místo.

Balboa park – rozlehlý park v centru města, kde najdete vše od fontán, přes kaktusové zahrady až po muzea. Nás nejvíce zaujala mezinárodní vesnička, kde je vystavěno přes 30 mezinárodních domů (Polsko, ČR, SK, Itálie, Brazílie, Izrael, Peru, Mexiko….) o které se starají v rámci dobrovolníci lidé z těchto zemí. Domky jsou otevřené o víkendu, můžete si je libovolně (zdarma) projít. Uvnitř jsou hezky vyzdobené do dané kultury, státu. V českém domě uvidíte figurky Hurvínka, Švejka, moravské kroje.. Můžete si v nich zakoupit i tradiční jídlo. V německém domku mají často párky, v čínském nudle. Každý víkend má jedna ze zemí svoji vlastní obrovskou akci pro veřejnost. ČR bude mít svůj víkend 14.5. !

La Jolla cove – jedno z nejkrásnějších míst, které jsme navštívily. Dostanete se zde jednoduše autobusem. V La Jolla jsou krásné útesy, pláže a hlavně – na volno zde žijí lachtani. Někdy přijdou na metr k vám. Není povoleno je obtěžovat a pronásledovat! Denně nemáte příležitost si zaplavat po boku lachtanů, takže nemůžeme než doporučit!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s