Los Angeles 🇺🇸

Naše druhá cesta do L.A.. Opět jsme se rozhodly zůstat lehce přes týden. A opět to bylo času až až. Bezdomovců neubylo, ba naopak. Odpadky najdete stále všude. Tentokrát jsme ovšem objevily hezčí místa.

Kam v Los Angeles?

Beverly Hills – kdo by neznal Beverly Hills 902 10? Tahle čtvrť je opravdu velice hezky upravená. Najdete zde Rodeo drive – ulici plnou drahých obchodů a můžete dojít až na Melrose avenue plnou kaváren a dobrých restaurací.

Basketball – L.A. je městem basketballu. Lakers zde ale moc velkou fanouškovskou základnu nemají, za to Clippers – to je zážitek. Lístky seženete od pár dolarů. Doporučujeme!

City Walk – pokud se nechystáte přímo do Universal Studií, doporučujeme navštívit alespoň City Walk. Chodník, který ke studiím vede. Je zde plno filmových obchodů, včetně Harry Potter shopu. Restaurace Bubba Gump a mnoho dalšího.

The Last Bookstore – nádherné knihkupectví, krásně vyzdobené se spoustou míst k odpočinku. Je zde dokonce vytvořen tunel z knih atd.

Hollywood – na chodník slávy se vydejte spíše mimo sezónu. Je opravdu velmi dlouhý, vyhraďte si dost času. Ideálně začněte od zastávky metra, kde jsou hvězdy nejznámějších lidí (Kate Winslet, Jennifer Lopez).

Griffith observatory – na Griffith se nejlépe dostanete autobusem, který vás vyveze až na vyhlídku. Běžně stojí pár centů, ale aktuálně jezdí zcela zdarma. Vyhlídka je taktéž zdarma, platí se jen za dalekohledy (50 centrů). Uvidíte odsud na nápis Hollywood. Pokud byste chtěli k němu, tak trek zabere cca 4 hodiny. U observatoře jsou toalety.

Santa Monica – výlet na pláž Santa Monica je povinností. Neočekávejte žádnou speciální pláž, jde jen o velmi širokou a rozlehlou pláž. Najdete zde pier se zábavním parkem, spoustu restaurací a barů. Podél pláže jsou toalety i pítka. Pokud máte skateboard/kolo/kolečkové brusle – vezměte sebou, je tam krásná promenáda.

Venice beach – za nás hezčí než Santa Monica! Leží jen kousek od sebe, ideálně spojte procházkou v jeden den. Venice beach je lehce hippies čtvrť. Uvidíte barevné dodávky, auta. Obrovský skatepark, kde zkouší triky děti, dospělí i starší lidé.

Venice Cannals – poblíž skateparku leží kanály Venice, které připomínají trošku Benátky. Rozhodně je doporučujeme připsat na seznam, jde o velice příjemnou procházku podél potoku.

Downtown – v centru jsou krásné mrakodrapy, můžete zde obdivovat rozmanitou architekturu. Mimoto jsou zde hezké čtvrti – japonská, čínská, mexická. A Grand park.

Universal Studios – zábavní park s možností navštívit i filmové zákulisí. Vstupné vyšší, ale stojí rozhodně za to! Více se dočtete zde.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s