Cestovatelské aplikace📱

Spousta z vás se určitě dostala do bodu, kdy před odjezdem do zahraničí přemýšlíte, jaké aplikace si stáhnout na mobil? Které vám ještě chybí? Pár zajímavých vám zde představíme.

WhatsApp – vynikající komunikační aplikace, která vám usnadní cestování a ušetří peníze za SMS. Pokud WhatsApp nemáte, doporučujeme si jej založit. Ve světě funguje skvěle a většina lidí jej má založený. Můžete přes nej zasílat i fotografie anebo sdílet svou polohu, když máte s někým schůzku.

Revolut – aplikace Revolut (časem o Revolutu sepíšeme podrobnější článek) se nesmírně hodí! Běžný účet, pojištění, kryptoměny. Vše po kupě.

TeuxDeux – jde o plánovací kalendář, který běží online. Doporučujeme jej nejen na denní plánování, ale dají se zde vytvořit i různé upomínky a seznamy. My zde máme např. vytvořený bucket list.

Lyft / UBER / Bolt – Vynikající aplikace, které poslouží místo Taxi. UBER, Bolt i LYFT jsou levnější náhražky taxíku. Většinou v určitých zemích funguje nějaká z platforem. V USA nejčastěji UBER, občas Lyft. Na Maltě vede Bolt. V Mexiku mají v některých místech Lyft, někde UBER.

Moovit – aplikace fungující podobně jako IDOS. Zadáte místo odjezdu a příjezdu a uvidíte přesná spojení. Moovit nefunguje všude. Nám se osvědčil v USA a na některých místech v Mexiku.

Google Maps – nezbytnost. Mapy online, které vás dovedou i do nejzašlejší uličky města. I v Google Maps se můžete podívat na hledání veřejné dopravy. Nefunguje všude a všude spolehlivě, ale je to super pomocník.

Airbnb / Booking / Hotels – ubytovací aplikace, nikdy nevíte, kdy budete potřebovat najít ubytování v nouzi.

Sygic – mapy offline. Stačí si před odjezdem stáhnout mapy států do kterých pojedete a v daném státu už jen rozjet mapu a jít. Sygic není přesný jako Google Maps, ale dá se. Stále jde o nejlepší offline mapy.

Rome2Rio – další vyhledávač dopravních spojení, tenhle je za nás top. Funguje naprosto jednoduše, zadáte místo odjezdu a příjezdu. Vyhledávač hledá i letadla, lodě, tramvaje.

Been – pokud si rádi značíte, které země jste navštívili, pak jde o ideální offline aplikaci. Mapa světa se zde zbarvuje a vidíte i kolik % ze světa jste procestovali.

BlaBla car – aplikace na spolujízdu. Nefunguje ve všech státech, ale může vám ušetřit dost peněz. Neměla by vám v mobilu chybět.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s