New York City 🇺🇸

Potřetí za 4 roky do New Yorku, to už je něco! Tohle velkoměsto jsme si oblíbily – není tady nikdy nuda a na spoustu míst se dostanete zdarma, nebo za fakt nízké vstupné.

15 míst kam v New Yorku

Staten Island Ferry – ferry jezdí zdarma každé zhruba půl hodiny. Cesta trvá necelých 30 minut. Pluje se velmi blízko kolem Sochy Svobody, a také jde vidět krásně Manhattan s mrakodrapy. Ideálně si udělat vyjížďku přes den i večer po setmění. Můžete se dívat z okýnka anebo venčí.

Brooklyn Bridge – jasně, kdo by ho neznal! I když pěkných mostů je v NYC mnoho. Procházka přes most je poměrně dlouhá a spousta lidí procházku ještě více ztěžuje. Každopádně to stojí za to. U mostu je i krásný park s výhledem a prostorem pro piknik.

Central Park – 5 km dlouhý park, kde najdete hafo pěkných míst. Od jezírek, přes tulipánové zahrady až po Belvedere castle a kolotoč. Můžete si půjčit kolo, ale ideálně si park projděte, alespoň nic neminete.

Fort Tryon Park – tento park najdete na Upper Manhattanu. Rozlohou je menší, ale krásně upravený se spoustou květin, stromů.

Guggenheim museum – při naší návštěvě NYC v listopadu ’18 jsme procházely místa se vstupem zdarma, nebo pay what you want. Přidáváme tedy i Guggenheim museum. Vstupné pay what you want je v sobotu od 18:00. Samotná architektura muzea je úžasná.

Harry Potter store – poměrně nově otevřený shop pro všechny fanoušky HP. Můžete zde zakoupit stovky druhů suvenýrů – plyšáky, knihy, hábity, hůlky, zlatonky.. Zkrátka vše, nač si vzpomenete. Také zde prodávají spoustu HP sladkostí – a hlavně – točí tady máslový ležák! Dokonce si můžete zakoupit krásnou suvenýrovou skleničku!

High Line je opuštěná kolejový trať ze které je vytvořená krásná procházková promenáda s květinami, stromky a výhledy na Manhattan.

Little Island – po projití High Line se dostanete až na Little Island – nově vybudovaný malý ostrůvek (park).

Chinatown – městských čtvrtí je v NYC mnoho, ale Chinatown má opravdu něco do sebe! Nezapomeňte na barevnou ulici.

Knihovna – NYC knihovna je zpřístupněna zdarma. V chodbách jsou většinou foto výstavy. Samotná budova zvenčí vypadá fantasticky.

Památník po dvojčatech – krásné pietní místo, kde stojí i muzeum. Do muzea se dostanete zdarma každé úterý odpoledne.

Rockefeller Center – netřeba popisovat. Výhled z mrakodrapu je zde hezčí, než z Empire.

Roosevelt Island – maličkatý ostrov mezi Manhattanem a Queensem. Dostanete se sem lanovkou, nebo metrem. Lanovka platí na metro kartu (doporučujeme). Na ostrově je krásný maják a park. Zpět se můžete projít do Queensu přes most (jde o zdvihací most!).

Times Square – není živější místo, než Times Square. Plno obchodů (Hershey’s, M&M’s, H&M….), muzeí, divadel. Stále stejně lidí ať je den, nebo noc.

Nejvyšší bod Manhattanu – nachází se v Upper Manhattanu. Je vysoký pouhých 265 stop!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s