Náchod 🇨🇿

Tři květnové dny jsme se rozhodly strávit ve městě Náchod, které slouží jako super výstupní bod na výlety. Samotný Náchod má rozhodně také co nabídnout.

Ubytování jsme si zvolily v hotelu Zimní stadion, který leží jen pár minut chůze od vlakové zastávky. Nákupní možnosti jsou v podstatě hned za vodou:). Hotel je velmi poklidný, čistý a pokoje jsou prostorné. Dokonce jsme měly balkon. Sdílená kuchyňka je samozřejmostí. Skvělým zpříjemněním byla také super rychlá wifi. Tip: pokud bruslíte,skatujete či jezdíte na koloběžce, tak je pár metrů od hotelu dokonalý skatepark!

Kam na výlet?

Rozhodně na Adršpašsko-teplické skály! Cesta vlakem je krátká, svižná a vystoupíte přímo před vstupem do Adršpachu. Doporučujeme si na vstup udělat online rezervaci. U vstupu dostanete mapu a můžete vyrazit.

Na začátku máte možnost obejít zatopenou pískovnu kolem které vedou schodky a pěkné stezky. My se na okruh vydaly, ale byly jsme jediné, což je rozhodně škoda! Chvilkama to vypadalo jako bychom chodily kolem Plitvických jezer.

Poté vás cesta zavede přímo do skal. Nejde o náročnou ani dlouhou prohlídku. Adršpašské skály poté přímo navazují na Teplické skály bez nutnosti platit další vstupné. Teplické skály se nám líbily více, jelikož byly stezky více lesnaté, původní, neupravené a méně turistické. V teplických skalách se i po polovině května stále držel sníh! Příjemné ochlazení, neboť v den naší cesty bylo téměř 26 stupňů.

Rozhodně nevynechejte výšlap na hrad. To byla nejhezčí část celého areálu. Výšlap byl chvilkami adrenalinovější, ale vše drží kde má :-). Zprvu se jde po hezkých schodech, které se postupem času zúží až na žebříky. Na samotném vrcholu je krásná vyhlídka na okolí a pověšená česká vlajka.

Aktuálně je část okruhu v teplických skalách uzavřena (sledujte situaci), takže nejlepší variantou je vrátit se z teplických skal k východu /Teplice/ a odtud vyrazit na vlakové nádraží. PS: pokud vás taky překvapí rozcestníky ukazující nádraží 6,5 km vzdálené, tak jedno je hned u vstupu.

Pokud nechcete cestovat příliš daleko, tak se jistě nabízí státní zámek Ratibořice ležící v Babiččině údolí. K dispozici jsou prohlídkové okruhy s výkladem. Doporučujeme se také vydat na naučnou stezku do Babiččina údolí.

Další variantou je také muzeum starožitných kočárků (i panenek) ve kterém vám velice rád popovídá sám pan majitel. Kočárků je tam stovky a vypadá to opravdu skvěle!

Další tipy: Ostaš, Broumovské stěny (my si je necháváme na další výlet 🙂

Jedna myšlenka na “Náchod 🇨🇿

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s