Hlubočky 🇨🇿

Nedávno jsme zjistily, že zhruba hodinku cesty od nás leží ve Ski areálu v Hlubočkách bobová dráha. Neváhaly jsme a vydaly jsme se na výlet.

Jak už to u nás bývá zvykem, zvolily jsme si vlakovou dopravu. Zastávka je od areálu vzdálená pouhých cca 5 minut chůze, což je naprosto perfektní! Ze zastávky se vydejte směrem ke kopci, po schodech, přes trávu.

Bobová sezóna je od března do října. Během léta je otevřeno každý den. My si zvolily květnovou sobotu i přes riziko, že tam bude hafo lidí a budeme čekat ve frontách. Každopádně jsme v žádné frontě nečekaly. Bobů je k dispozici spousta a čekací doba mezi jednotlivými lidmi je krátká, takže jdete prakticky hned na řadu.

Cena za jednu jízdu je aktuálně 110 Kč, ale doporučujeme rozhodně zakoupit jízd více. První jízda je zkušební – omrknete terén, vyzkoušíte jak se boby ovládají, a také budete určitě více brzdit. Při zakoupení jízd dostanete čipovou kartu, kterou se prokazujete u vstupu na bobovou dráhu. Kartu může využívat více osob. Pípnete kartu a odečte se vám jedna zakoupená jízda. Doporučujeme tedy zakoupit např. 10 jízd za 750 Kč a když půjdete ve dvou, tak se každý svezete pětkrát, což je ideální.

Nasednete do bobu, který vás vyveze na vrchol kopce (cca 5 minut). Odtud poté vede samotná bobová dráha s mnoha zatáčkami, mostem, tunelem a dvěma zlomy. Při jízdě v zatáčkách je třeba se naklánět do strany kam jedete – tak jako na kole a také je nutno brzdit tam, kde jsou varovné cedule. Může se vám podařit projet trasu bez brzd, anebo taky ne – risk se zde neoplatí. Dodržujte pravidla a dráha je na 100 % bezpečná.

My jsme si bobovou dráhu nesmírně užily. Měly jsme trošku obavy, zda zvládneme bob řídit, dokonce jsme si chtěly vzít dvoumístní bob 😀 ale ten je jen pro dospělého s dítětem, takže nic. Naše obavy byly ovšem naprosto zbytečné. Boby byly bezpečné, brzdily jsme v místech, kde byla varování a dojely jsme naprosto v pořádku. Bohužel jsme si vybraly deštivý den, takže bylo nutno dráhu zastavit, počkat na konec deště, a poté zaměstnanci dráhu pečlivě vysušili, aby brzy pořádně fungovaly. Mezitím jsme si dali v restauraci jídlo, takže absolutně žádný problém.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s