Menstruační pomůcky

V dnešním článku se zaměřeníme na téma menstruačních pomůcek v souvislosti s ekologií, zero waste a cestováním.

Jak to celé začalo?

Dlouhé roky jsme jako většina lidí v ČR používaly tampony a vložky. Při sportu jsme doufaly, že máme vložku správně nalepenou, že je dostatečně tlustá. U tamponů jsme zase přemýšlely nad bělidly a syntetickými vlákny. V průběhu let to vygradovalo do takových výšin, že jedna z nás začala mít z vložek opruzeniny/vyrážky. To byla poslední kapka – začaly jsme pátrat po lepší variantě menstruačních pomůcek.

A našly jsme!

Nyní bychom vám rády představily firmu, kterou jsme objevily. Konkrétně australskou firmu Modibodi (s českým i slovenským zastoupením), která už od roku 2013 prodává menstruační kalhotky a od roku 2017 nepropustné plavky! Ihned co jsme klikly na jejich webovky, tak jsme věděly, že tohle je prostě gól. Firma, která se stará o ekologii, zero waste a k tomu nefotí promo fotky v prádle jen s vyretušovanými modelkami, ale podporují autentičnost. Ukazují přirozenost a realitu.

Buď zero waste!

Modibodi varují, že DENNĚ skončí přes 27 000 kusů tamponů v oceánech! O rozkladu vložek se snad bavit ani nebudeme. Jednorázová menstruační hygiena dosahuje až 200 000 tun odpadu ročně. Oproti tomu tady máme menstruační kalhotky a kalíšky (které můžete používat roky), anebo menstruační houby (měsíce). Proč tedy nezkusit zero waste variantu a zkusit trošku odlehčit našim oceánům?

Ekologie je také důležitá!

Modibodi spolupracuje s výrobci, kteří dodržují ekologické a etické postupy. Využívají bambus, australskou Merino vlnu, bio bavlnu a recyklovaný nylon. Zboží dokonce zasílají v krásných papírových obalech namísto klasických plastových!

Jak menstruační prádlo funguje?

Kalhotky vypadají úplně jako běžné spodní prádlo. Na výběr je spousta barev a vzorů. My jsme naprosto nadšené z propojení Modibodi a Puma! Nečekejte tedy jen černou klasiku. Uvnitř je absorbční nepropustná vložka, která pohlcuje krvácení. Kalhotky jsou antibakteriální, zabraňují vzniku zápachu a díky merino vlně zůstáváte pocitově v suchu. Následně stačí kalhotky vyprat.

Při výběru je hodně důležité se správně přeměřit, prádlo vám nesmí nikde odstávat. Můžete si vybrat savost od slabé menstruace až po silnou. Modibodi má k dispozici i prádlo na 24 hodin a noční model prádla s prodlouženou vnitřní vložkou. Ceny kalhotek začínají již na 490 Kč, což je naprosto perfektní varianta i po finanční stránce. Zkuste si přepočítat cenu a množství tamponů/vložek, určitě nám dáte za pravdu.

Plavky fungují stejně, ale v nejsilnější dny periody se doporučuje je kombinovat např. s houbou. Dokáží absorbovat 10 ml. Na vzhled vypadají taktéž jako běžné plavky.

Cestování

A co sebou na cesty? No z vlastní zkušenosti říkáme – cokoliv kromě jednorázových pomůcek! Když si představíme jet na 3-měsíční cestu a brát sebou vložky a tampony pro nás dvě do batohu. To je pro každého cestovatele katastrofální představa :D).

Pokud naopak přemýšlíte o tom, že si pomůcky koupíte až na místě, tak podotýkáme, že ne všude se dají např. tampony tak snadno sehnat. Jednodušší je vzít si s sebou menstruační houbu, kalíšek anebo na delší cesty kalhotky. Spolu s menstruačními plavkami můžete dosáhnout totálního zero waste a nezávislosti. Rozhodně odlehčíte místem i váhou svému batohu.

Tip na závěr: Modibodi prodává neoprénové taštičky do kterých si můžete kalhotky/plavky uschovat na převoz. Perfektní varianta kam uložit plavky při odchodu z pláže.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s