Paragliding

Dlouho jsme si přály vyzkoušet tandem paragliding a konečně jsme se odhodlaly! Vybraly jsme si firmu Tandemem a vyrazily na vrchol Javorový do Beskyd.

Sraz s instruktory jsme měly u horské chaty poblíž lanovky. Posilnily jsme se limonádou a pozorovaly jsme desítky padáků co poletovaly všude kolem. Odtud se nahoru jezdí lanovkou, která aktuálně stojí 150 Kč.

Peťa Kašuba a Ondra Holub byli super, umí nahodit skvělou atmosféru a uklidnit. Zatímco jsme pozorovaly krásné Beskydy z vrcholku Javorového, tak nás upoutali do postroje a vysvětlili vše důležité. Každá jsme dostala k dispozici selfie tyč a GoPro kamerku na kterou jsme si let natáčely. Paměťovou kartu mají k zakoupení u sebe, nebo si přineste svoji.

Rozběh proběhl hladce a už jsme ve vzduchu. Letěli jsme krásných 30 minut! Dostali jsme se do výšky zhruba 700 metrů. Výhled to byl opravdu krásný. Dokonce jsme zkusili i nějaké akrobatické kousky (zhoupnutí zleva doprava a následné točení ve spirále), což byl super adrenalin s přetížením 3 – 4G. Přistání bylo rychlé a super hladké. Na celý průběh letu se můžete podívat na videu.

Pokud máte obavy z bezpečnosti, tak vás můžeme naprosto uklidnit. Vše drží kde má 🙂 a je opravdu jištěné. Krom rozběhu není třeba ani žádná fyzická aktivita. A pokud máte strach z výšek, tak to zkuste trumfnout. Během letu sedíte pevně v sedačce, což je rozhodně lepší než stát např. na srazu útesu :-))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s