Jungle Park

Před pár lety jsme si na bucket list připsaly položku „Lanový park“, od té doby nás tento zážitek víc a víc přitahoval, a tak jsme se rozhodly si lanový park poprvé vyzkoušet.

Do Jungle Parku v Brně jsme vyrazily klasicky veřejnou dopravou. Z hlavního nádraží jsme se vydaly tramvají a busem. Jízda zabrala cca 30 minutek. Naprostá pohodička.

U vstupu jsme si vypůjčily helmu, sedák, karabiny.. V podstatě stejné vybavení, které jsme využívaly na zip-linech. Prošly jsme instruktáží a mohly vyrazit.

Prvně nás čekal 40 m dlouhý přejezd řeky Svratky. Chvíli jsme si připadaly jako na zip-line v Mexiku :-). Na druhé straně řeky teprve začínají samotné překážky. Do parku můžete přijít i z druhé strany.

Zvolily jsme si základní trasu, která je nejdelší s 30 překážkami. Výška nebyla děsivá, jednotlivá stanoviště byla ve 3-7 m, takže se výškou určitě nenechte odradit. Co nás překvapilo byla fyzická náročnost této základní trasy. Děti kolem nás si to vždy prosvištěly jako stíhačky, rodiče je většinou těžce dobíhali. Každá překážka byla odišná viz. video, takže si trasu užijete naplno. Pokud si budete potřebovat odpočinout, tak můžete mezi jednotlivými překážkami.

Naše hlavní doporučení – vezměte si sebou pití! Obzvláště v létě je horko, zapotíte se, ať nejste dehydratovaní. Pokud budete mít doprovod, který se této zábavy zúčastnit nechce, využijte ho jako nosiče vody 😀

V Jungle parku je na výběr více tras, s tím, že nejtěžší je Šer Chánova adrenalinová trasa. Pokud vás láká a jdete do parku poprvé jako my, tak si určitě na úvod zkuste základní trasu. Uvidíte do čeho vlastně jdete a jak jste na tom fyzicky. Bylo nám řečeno, že na tuto trasu chodí trénovat policisté a zásahové jednotky. Nebojte, pokud dojdou síly, nebo odvaha, tak si můžete nechat přistavět žebřík a slézt z trasy dolů. I když, vzdávat se to nikomu nechce.

Pokud naopak chcete odlehčenější trať, tak je k dispozici Bálúova Junior trasa s 20ti překážkami. Ta je určená především rodinám s dětmi. Pro nejmenší je zde Mauglího dětská trasa. Nám se tento zážitek moc líbil, bylo to něco naprosto odlišného a zábava na půl dne. Určitě v budoucnu zkusíme další trasu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s