Essaouira 🇲🇦

Před více než týdnem jsme přiletěly do Maroka, konkrétně na letiště do Agádíru. Od té doby se trošku aklimatizujeme na místní počasí, zžíváme se s novou kulturou a objevujeme.

Naše první cesta vedla do města Essaouira (As-Sawíra), kterému místní přezdívají jako větrné město. A fakt, fouká tam dost! Pokud holdujete windsurfingu, tak jste právě našli vysněné místo.

Samotné centrum není nijak zvlášť velké, projdete ho v pohodě za jeden den. Můžete se zchladit v moři a vyrazit za historií města, které je dokonce zařazeno na seznamu UNESCO. Na chvilku se ztraťte v medině (staré město), nakupte si na místním trhu, nebo zajděte do hammamu.

My se kochaly krásnou architekturou. V každém bloku vždy najdete hammam, pekárnu a venkovní vodovod, který lidem sloužil v dobách, kdy neměli vodovod natažený až do domu. Také je zajímavé pozorovat rozmanitost dveří, každé jsou jiné. Nenajdete dvoje stejné.

Určitě nevynechejte ani místní dominantu – krásné hradby s pevností, kde se natáčela třetí série seriálu Hra o trůny pod názvem Astapor.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s