Rabat 🇲🇦

Hlavní město Maroka, ležící u Atlantského oceánu. V tomhle městě vám rozhodně bude stačit jeden den, možná i půl dne. My zůstaly 3 dny, ale není tady toho příliš co vidět.

TOP 5 kam jít/nejít v Rabatu

Kasbah des Oudayas – krásný Kasbah kousek od pobřeží se vstupem zdarma. Uličky jsou plné stánků, občerstvení, můžete si zde zakoupit koberce, nebo třeba obrazy. Pod Kasbahem můžete relaxovat na náměstí. Je tam spousta rybářů a uvidíte krásně městečko Salé ležící na protějším břehu. Pokud máte odvahu, tak tady místní skáčou ze skal do vody. Jinak doporučujeme zapůjčení elektro vozítek, dají se usmlouvat velmi levně a je to sranda!

Nouzhat Hassan Garden – krásné zahrady, kde si můžete užít relaxu pod palmami. Je tam i mini jezírko s kachnami. Vstupné je zdarma.

Hassan Tower – taková dominanta města u pěkných zahrad ležící blízko Kasbahu. Do nedostavěné věže minaretu se bohužel nedostanete. Je zde hezký výhled na řeku.

Pláž v Rabatu – tohle je místo, kterému se určitě vyvarujte. Pláž je velice malá, místních jsou tady tisíce. Stany s plachtami mají nalepené jeden na druhý, obléct si bikiny je nepřípustné, není zde toaleta.

Temara – Pokud chcete na pláž, pak je lepší se vydat do města Temara, kde jsou pláže více free. Vlny jsou ovšem velké a voda poměrně chladná. Zázemí také chybí, ale je tu výrazný úbytek lidí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s