Fes 🇲🇦

Fes, druhé největší město Maroka, kde je v medině přes 9 000 ulic. Ztratit se tady je opravdu velice jednoduché. Ve Fesu si vyhraďte alespoň 2-3 dny času.

TOP 5 co vidět ve Fesu

Jnan sbil – nádherná zahrada s bezplatným vstupem. Spousta palem, kaktusů, laviček k relaxu, jezírka a pár zvířat. Opravdu nádherné zahrady, za nás top.

Bou Inania Madrasa – úžasná architektura, v porovnání s palácem Bahia v Marakéši je opravdu hezčí. Vstupné 20 MAD. Jde o chvilkovou podívanou, je zde jen nádvoří, do samotné mešity nemuslimé nesmí. Přímo u vchodu najdete také vodní hodiny.

Koželužna – pravděpodobně to top za kterým do Fesu jedete. Koželužen je zde opravdu mnoho, ale ta největší se jmenuje Chouara Tannery. Uvidíte celý proces zpracování kůží. Pokud vám bude nabídnuta máta, tak si ji vemte, je tam poměrně dost velký smrad. Vstupné se neplatí, ale měli byste dát dýško průvodci. Většinou 5-10 MAD / osoba stačí.

Bab Boujloud – historický pomník, jde o vstupní bránu do Mediny. Pohybuje se zde velké množství lidí a najdete tady nejlepší restaurace. Mají jednotné ceny – 70 MAD za menu – salát/polévka, hlavní chod, sladké a na závěr káva/čaj. Hned první den nám číšník nabídl menu za 50 MAD, takže se nebojte smlouvat ani tady.

Medina, souk – ulice v medině jsou opravdu dost úzké, některými se sotva protáhnete. U některých ani nepoznáte, že to je ulice. Některé vypadají jako slepé ulice a až dojdete na konec, vidíte mini skulinku na protáhnutí. Ztraťe se na chvíli v 9 000 uličkách mediny a určitě si projděte i místní trh.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s