Chefchaouen 🇲🇦

Šafšawán je známý jako tzv. blue pearl, neboť domy ve městě mají modré fasády. O perlu rozhodně jde, zůstaňte zde více dní, nejezděte jen na otočku. Město má hodně co nabídnout.

Úzké ulice mediny jsou zde plné lidí, více než ve Fesu či Marakéši, tvoří se dokonce kolony. Medina je poměrně kopcovitá, ale v porovnání z Fesem ne tolik. Zajistily jsme si hotel Ourzazate přímo v centru města a měl jen jednu nevýhodu. Mešitu kousek za hotelem a budíček každé ráno v 5:00 🙂

V Šafšawánu jsme si prošly ulice mediny, které jsou opravdu fotogenické, nezapomněly jsme na náměstíčko se super restauracemi a nevynechaly jsme ani Kasbah.

Druhý den jsme se vydaly do města Akchour, odkud vede trek na Akchour waterfalls. Přepravily jsme se pomocí shared taxi, které stojí poblíž kruhového objezdu (u policejní stanice) a stojí 20 MAD za osobu. Seznámily jsme se s holkami z Austrálie, které cestují po Africe a sdílely taxi spolu.

Po příjezdu do města jsme si zašly na rychlou snídani (klasika – vejce, chléb, zelenina) a vyrazily jsme do pohoří Rif, kde se pěstuje konopí (ve velkém! 40 % celosvětové poptávky hašiše!). Ihned na začátku se cesta dělí – na vodopády, anebo na skály. My šly za vodopády. Po cestě je spousta malých vodopádů, kde se můžete ve studené řece osvěžit. Našim cílem byl ovšem tzv. velký vodopád. Po zhruba půl hodince cesty rychlou chůzí jsme dorazily k malému vodopádu, který byl opravdu krásný a je to taková pomyslná hranice. Za ni už jde opravdu minimum lidí. Byly jsme nadšené, neboť cesta sem má zabrat hodinku, máme tedy 30 minut náskok. Další část cesty (2 hodiny, ale daly jsme to za 1 hod) byla mnohem náročnější. Strmé, občas neoznačené stezky, brodění řeky, dřevěné můstky, prolézání pod spadenými stromy. Každopádně za to velký vodopád stál. Plavat se pod ním příliš nedá, ale sprcha je to perfektní. Po cestě zpět jsme opět přidaly do kroku a s osvěžujícími zastávkami pod vodopády jsme dorazily zpět za necelé dvě hodiny. Pozor, taxíky nejezdí celý den!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s