Tanger 🇲🇦

Tanger leží u Gibraltarského průlivu a Atlantského oceánu na severu Maroka. Současně jde o druhý nejvýznamnější přístav v Maroku, po Casablance.

Tanger je perfektní místo, kam se dá vyrazit za plážemi. Už to nejsou ty plné lidí, slunečníků/stanů a odpadků. Přímo v Tangeru je pěkná dlouhá městská pláž, ale pokud vyrazíte kus z centra, budete na plážích sami.

Bohužel toto město už nezná moc marockého. Hariru si tady těžce objednáte, ale naopak můžete využít toho, že je zde velmi rozvinutý rybolov a zkusit grilované ryby. Jsou výborné! Mimochodem, také zde dochází ke změně jazykové vybavenosti obyvatel. Dost místních zde hovoří španělsky.

TOP za čím se v Tangeru určitě oplatí vypravit je trek kolem skalnatého/plážového pobřeží. Začněte u Hercules Caves, které jsou aktuálně zpoplatněné 60 MAD za osobu. Dovnitř jsme za tu cenu nešly, posuďte sami. Odtud se vydejte po kopcovité silnici směr pláže a při nejbližší možnosti seběhněte dolů. Pláže jsou tu opravdu opuštěné, krásné. Písek nezůstává všude, ale voda je opravdu ledová. Po pláži dorazíte až ke skalnatému pobřeží a odtud se dá vydat stoupáním až k majáku – Cap Spartel. Jde o takovou menší dominantu Tangeru, moc krásné místo s nádherným výhledem. Opět si můžete zaplatit za vstupné na maják, což nedoporučujeme, anebo se sami vydat po okolních skalách na prohlídku. Zpět vás odveze shared taxi za 15 MAD/osoba.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s