Casablanca 🇲🇦

Obrovské business centrum s největším marockým přístavem. Památek zde příliš nenajdete, takže pokud nemíříte za plážemi, vyhraďte si 1-2 dny času.

Dominantou celého města Casablanca je největší marocká mešita Hassana II. nad kterou zároveň ční nejvyšší minaret světa (210 metrů). Jedná se o jedinou mešitu v Maroku, kterou mohou navštívit nemuslimové. Mešita pojme 25 000 lidí a venkovní prostory dalších 80 000 lidí. Otevřená je v hodiny, kdy se místní zrovna nemodlí. Ověřte si pro jistotu otevírací dobu předem. Vstupné činí 130 MAD, dá se uplatnit studentská sleva. Prohlídka je možná pouze s průvodcem a trvá přibližně hodinu. Nahlédnete do umýváren i hlavní části mešity, minaret přístupný není.

Při odchodu z mešity se projděte podél pobřeží, odkud ji uvidíte zase úplně jinak. U oceánu je večer spousta stánků s občerstvením a zábava pro děti.

Pokud se naopak vydáte směrem do centra, tak určitě zamiřte k náměstí Mohammeda V, kde je spousta skvělých restaurací a poblíž také krásné zahrady a městský skatepark, kde místní předvádí co dokážou.

Casablanca za nás byla bohužel jediným městem v Maroku do kterého se pravděpodobně nikdy nevrátíme. Mešita nás nadchla a díky ní jsme do Casa přijely, ale jinak se nám město vůbec nelíbilo. Bydlely jsme pár metrů od mešity, kolem nás byl místní trh, kde byl opravdu šílený smrad (a nás jen tak něco nepoloží!) a nepůsobilo to tam bezpečně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s