Agádír 🇲🇦

Do Agádíru jsme si zakoupily zpáteční letenku. Letiště je zde opravdu malé. Funguje nonstop, přespání je ok, ale přes noc jsou obchody a restaurace uzavřeny. Přes den je otevřeno pár stánků s občerstvením za americké ceny + duty free.

Z letiště se do centra města dostanete taxíkem za cca 500 Kč, anebo autobusem za cca 20 Kč. Autobus odjíždí od kruhového objezdu u letiště (přejít parkoviště přímo rovno..) a odveze vás na předměstí Agádíru. Odtud pak navazují další autobusy až do centra. Na google maps jsou linky pěkně rozepsané, ale časy neodpovídají. Stačí jen stát a čekat. Autobus z letiště jezdí asi jednou za hodinu a do města pak cca každou půl hodinu. Přes noc je jedinou volbou taxi.

Doporučujeme si vybrat hotel s bazénem. Oceán je poměrně chladný a slunce většinou vysvitne až odpoledne, takže bazén přijde vhod. Máme ověřený Bahia City Hotel a Senator Agadir Hotel. Oba dva byly fajn a levné. Hotel Bahia je blízko k lanovce na Oufella a k oceánu. Bazén je zde obrovský a automaticky máte v ceně zahrnutou snídani. Hotel Senator působí luxusněji, ale nemá u bazénu lehátka a je vzdálen asi 3 km od oceánu. Kolem je obrovská tržnice a nejlepší restaurace, jakou jsme v Maroku našly – Malaysia.

Kam vyrazit v Agádíru?

Kasbah Oufella – nové švýcarské lanovky zprovozněné letošní rok vás vyvezou až na vrchol tohoto kopce odkud je krásný výhled na město. Večer si počkejte na krásný západ slunce. Lanovka stojí 50 MAD jednosměrná, 80 MAD zpáteční. Večer není doporučeno scházet dolů pěšky.

Croco Park – krokodýlí „ZOO“ a za nás nejhezčí ZOO, jakou jsme dosud navštívily. Leží kousek od města, doprava je nejjednodušší taxíkem, anebo přímo svozem z Croco Parku. Vstupné je 80 MAD a stojí za to! Nejen, že tu žijí stovky krokodýlů, ale také anakonda, leguáni, opice, želvy… Areál je opravdu krásně upraven, je zde vyžití pro děti i dospělé.

Hammam – klasický marocký hammam s masážemi prostě musíte vyzkoušet! Místní sem chodí pravidelně. Připravte se na důkladnou koupel od “ hammam báby“, parní místnost a masáž celého těla.

Le Petit Train – vláček, který vás za 30 MAD proveze velkou částí města. Můžete se pokochat výhledy. Zastávka vláčku je poblíž ruského kola u oceánu. Ruské kolo není zprovozněno, po Covid pandemii zkrachovalo.

Jardin Ibn Zaidoun – jedny ze spousty zahrad v Agádíru. Vstupné je zdarma a můžete si užít trošku klidu v poměrně rušném městě. Poblíž najdete mešitu Mohameda V. Opět platí nemuslimům vstup zakázán.

A kam dál?

Paradise Valley – krásné zatopené údolí, kde si můžete zaplavat, nebo skákat z vysokých skal do vody. Bohužel údolí, které se táhne kousek za Agádírem je většinou vyschlé skrze úporná horka. My vyrazily do údolí se skupinkou lidí a jeli jsme nezpevněnými cestami přibližně hodinu, až jsme dorazili k poměrně náročnému treku přes kameny, řeku až k další části stále ještě zatopeného údolí. Vodu si vezměte na trek sebou, po cestě nic nenajdete. Startuje se ve vesnici u místní školy. Cesta do údolí je z kopce a zpět do kopce.

Čtyřkolky – doporučujeme vyrazit do pouště na čtyřkolky. Ideálně takové, kde se netáhnete se skupinkou nulovou rychlostí. My jely přibližně 1 hodinu do menší berberské vesnice, kde jsme si daly čaj a poté zpět. Myslete na to, že jedete pískem a neberte si bílé oblečení. Ehm…

Velbloudi – velbloudi vlastně v Maroku vůbec nežijí. Zvířata, která všude uvidíte jsou dromedáři. Jednoho si vypůjčte a projeďte se po pláži za městem, daleko od ruchu lidí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s