2 cestovní pasy 🌍

Během našeho cestování jsme mnohokrát přemýšlely, že si necháme vystavit druhý cestovní pas. Aktuálně plánujeme delší cestu po střední Americe, a tak jsme se k tomu konečně dokopaly a máme ho doma.

Proč vystavit druhý pas?

Druhý cestovní pas se hodí v případě ztráty. Stačí si uložit pasy na různá místa. Případně si nechte druhý pas při ztrátě zaslat někým např. z ČR. Dalším důvodem jsou razítka znepřátelených států v pasu. Např. USA vás s některými razítky nepustí. V tomto případě je vhodné pečlivě sledovat situaci, neboť se vše mění. Jeden pas pak využívejte např. do muslimských zemí, druhý do USA apod. V případě, že čekáte na víza, tak můžete být chvíli bez pasu a je fajn mít po ruce ještě náhradní. Mnohdy se stává, že dojde v pasu místo. Obzvláště pokud cestujete do zemí s vízy, kdy vám např. přelepí celou stránku samolepkou.

Formality

Druhý cestovní pas je zpoplatněn taktéž částkou 600 Kč. Většinou se vás u přepážky pouze zeptají na důvod, ale nechtějí vědět žádné detailní info. Ideálně řekněte, že potřebujete druhý pas skrze víza. Původní cestovní pas si vezměte sebou, kdyby jej chtěli vidět. Doklad je následně platný deset let.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s