Vysočina 🇨🇿

Po delší době jsme opět vyrazily poznávat zákoutí naší země, tentokrát na Vysočinu. Cesta veřejnou dopravou z Přerovska nám zabrala jen pár hodinek, super! Dorazily jsme do městečka Jaroměřice nad Rokytnou vzdáleného 13 km od Třebíče.

Ubytovaly jsme se v hotelu Opera, který je vzdálený pouhé 3 minutky chůze z autobusového nádraží. V hotelu je k dispozici bowling, tak jsme si po spoustě let znovu zahrály. Vlastně nás to tak nadchlo, že jsme se druhý den vrátily a hrály znovu. Bolest paží cítíme ještě teď :-). Nikdy bowling nepodceňujte! :-)) je to drsný sport! Mimo bowling je zde možnost pronájmu kulečníku, nebo třeba finské sauny. Navíc tady skvěle vaří, takže od nás nečekejte tipy na restaurace v okolí. V hotelu jsme snídaly, obědvaly i večeřely. Výběr z menu je pestrý a ty ceny, tomu se už v dnešní době nechce ani věřit!

Co vidět v Jaroměřicích nad Rokytnou?

Hotel Opera leží v těsné blízkosti krásného zámku a Chrámu sv. Markéty. Po cestě projdete náměstí s kašnou a sousoším Nejsvětější trojice. Barokní zámek má aktuálně upravenou otevírací dobu (po sezóně), takže sledujte web, kde si můžete zakoupit i vstupenky. Mimoto vám ale doporučujeme zamířit do krásného zámeckého parku plného můstků, lávek. Hrobové ticho, úžasná příroda.

Třebíč – UNESCO

Třebíč je aktuálně 28. největším městem v ČR. Město je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO díky židovské čtvrti a bazilice svatého Prokopa. Židovské město má necelých 5 ha a naleznete zde synagogy, chudobinec, nemocnici atd. Procházkou můžete dojít až na židovský hřbitov na vrcholku kopce. Nedaleko leží bazilika sv. Prokopa s nádvořím, parkem, veřejnou knihovničkou a zahrádkou s bylinkami.

Určitě se do těchto končin také vydejte. V ČR je aktuálně pouhých 16 památek UNESCO, tak omrkněte jednu z nich.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s