Lysá nad Labem 🇨🇿

Vydáváme se dále na naší cestě Českem, tentokrát do menšího města Lysá nad Labem ležící pár desítek kilometrů z Prahy.

Ráno se vydáváme na vlakové nádraží Praha-Masarykovo. Odtud jezdí pravidelně vlak na Lysou, Nymburk. My pokračujeme až do Nymburku, kde přesedáme na autobus do vesnice Chleby, jelikož je tam jedna z dalších českých ZOO, kterou jsme dosud nenavštívily – ZOO Chleby.

Přijíždíme do maličké vesnice, z autobusu vystupujeme ve čtyřech lidech. ZOO nacházíme po pár minutách chůze. Je poměrně chladno, takže jsme tady celý den samy. Vstupné si kupujeme v automatu u brány. ZOO je rozdělena na starou a novou část. Zprvu míříme do staré části, kde je více zvířat. Zastavujeme u opic, surikat, koz, akvárií s rybami… Pozvolná procházka nám trvá přibližně 45 minut. Následně přecházíme silnici do nové části ZOO. Ta se teprve buduje, ale už má své první obyvatele – dva krásné lvy, medvěda, velbloudy, daňky a spoustu menších plazů v teráriích. Nadšeně sledujeme cedulku s našim jménem aka adoptivních rodičů u výběhu se lvy.

Přesouváme se autobusem zpět do Nymburku a odsud vlakem do Lysé nad Labem, kde ihned na vlakovém nádraží zůstáváme ve Staročeské jídelně, kde v dnešní době koupíte hlavní jídlo, polévku a nápoj za 110 Kč! Neskutečné. Podle recenzí na Googlu, také pozorujeme, že jde pravděpodobně o nejnavštěvovanější restauraci v Lysé.

Pokračujeme chůzí do centra Lysé až ke krásnému zámku se zahradami. Touto dobou je už otevírací doba velmi omezená, sledujte internetové info.

Ubytování máme ve vedlejší vesničce Ostrá. Lysou nad Labem s Ostrou propojuje pravidelné vlakové spojení. Za přibližně 5-10 minut z vlakového nádraží stojíme přímo na prahu Penzionu Pohoda. Máme k dispozici komplet celý apartmán, tedy velice zajímavý apartmán! Jedná se o bývalou restaurační provozovnu, kdy je v pokoji zachovalý krásný velký bar (pivko s výčepem chybí :D). Strašně rády „testujeme“ nová ubytování a bydlíme v nějakých nových zajímavých prostorech. Poprvé se nám poštěstil bar na pokoji. Součástí jsou krásná kamna. Paní majitelka Dana je perfektní, pár desítek minut si povídáme o historii těchto prostor. Apartmán je 4-lůžkový, ale k dispozici jsou mimo apartmán i jednotlivé pokoje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s