Písek 🇨🇿

Z Lysé nad Labem pokračujeme vlakem a autobusem do Písku. Cesta nám trvá přibližně 2,5 hodiny včetně přestupu.

Ačkoliv je Písek menším městem ležícím v Jihočeském kraji, má rozhodně co nabídnout! Pěšky vyrážíme z autobusového nádraží do historického centra, kde přecházíme nejstarší kamenný most v ČR, postavený ve 13. století. Centrum je poměrně kopcovité, kocháme se sochami z písku i pěkně upraveným náměstím s barokními domy.

V Písku máme vytipovanou oblíbenou kavárnu – Travel Café, kterou najdete pár stovek metrů od náměstí. Objednáváme si domácí limonády, kávu a skvělé nachos. Kavárna je (jak už z názvu vyplývá) laděna do cestovatelského desingu. Na zdech visí mapa světa, můžete si číst desítky cestovatelských knih. Prostě krása!

Ubytování jsme zvolily v kopcích nad Pískem. Interhotel America je takovým krásně ukrytým hotelem. Všude kolem bylo perfektní ticho, klid. Ve wellness ihned skáčeme do bazénu a nahříváme se v sauně. Navíc bydlíme v krásném prostorném apartmánu s obýváčkem, obrovskou terasou s lehátky (v létě to musí být totální luxus!) a hlavně úžasnou koupelnou. Vana nás zaujala na první pohled. Vlastně nevíme, zda se tomu dá vůbec říkat vana. Byla to spíš obrovská whirpool, kde jsme si úplně v pohodě lehly obě dvě a ještě jsme měly barevné osvětlení. Tohle prostě chceme (čtěte potřebujeme) domů! Pokud máte ale po rekonstrukci bytu, tak jako my a rozhodly jste se pro sprchový kout, pak si alespoň zajeďte relaxovat do této boží whirpool vany do Písku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s