Stezka Valaška 🇨🇿

Už pár let jsme se chystaly vyrazit na Stezku Valašku, ale bohužel nám do našeho plánu vždy zasáhla nějaká vyšší událost. Letos se nám (tématicky těsně před koncem dalšího roku) poštěstilo a Pustevny jsme navštívily.

Zvolily jsme klasicky veřejnou dopravu, autobus nás dovezl až na Pustevny. Prošly jsme se po okolí, naneštěstí ale celý den panovala šílená mlha. Při příchodu na Stezku Valašku už jsme skoro neviděly na krok. Obrovská výhoda – byly jsme tam samy, netlačily jsme se v davu, mohly jsme zastavit na libovolně dlouhou dobu, udělat si fotky.

Přešly jsme krásný Himalájský chodník, pročetly veškeré informační cedule, omrkly Chodník slávy a na závěr se kochaly prosklenou vyhlídkou na vrcholku – Skywalk. Foukalo o sto šest, a o to intenzivnější vzpomínky máme.

Pokud jste stezku ještě nenavštívili, doporučujeme omrknout jejich webové stránky, mají tam hezky zpracovanou mapu s informacemi, hlavně pak zajímavé info typu Usain Bolt stezku překoná za 37 sekund a gepard za 11 sekund.

Stezka Valaška je otevřená celý rok, ale my vřele doporučujeme navštívit ji v těchto chladných měsících. Nejen skrze prázdnotu, ale hlavně proto, že ty zasněžené vrcholky prostě musíte vidět!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s