Rýnské vodopády 🇨🇭

Byla by škoda návštěvu Curychu nespojit s výletem na Rýnské vodopády, které jsou nejvíce vodnaté vodopády v Evropě. Vodopády leží na řece Rýn, nedaleko většího města – Schaffhausen na severu Švýcarska.

Výška vodopádů je 23 metrů s jejich šířka je 150 metrů. Maximální průtok vody v zimě je 250 m3/s, v létě se číslo zvyšuje až o třetinu, a to na 700 m3/s.

Vlak jede až k vodopádům a cesta vám zabere přibližně hodinku. Při výstupu z vlaku uslyšíte mohutné vodopády a jen následujete dav. Za minutku se můžete kochat výhledem na Rýnské vodopády. Okolo vodopádů je vybudovaný velký komplex se spoustou suvenýrových obchodů a restaurací. Kolem vodopádů také vede vyznačená stezka, po které narazíte na různé vyhlídkové plošiny, „přístav“ s nabídkami výjezdu na lodi až do samotné blízkosti vodopádů, budete procházet úzkou cestou až na hrad Laufen.

Pěší chůzí se také můžete vydat do již zmíněného města Schaffhausen, které je velmi malebné. Najdete zde spoustu fontán, malovaných domů či hodinovou věž. Projděte se na pevnost Munot, odkud je krásný výhled na celé město.

Ze Schaffhausen se jednoduše dostanete zpět do Curychu vlakem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s