Marseille – francouzské Chicago 🇫🇷

Pod tímto názvem si drtivá většina světa dříve představovala Marseille. Přezdívku si město vysloužilo kvůli mnoha gangům, které zde obchodovaly s drogami. Dnes je však bezpečnost v Marseille na vysoké úrovni a pokud nechodíte po nocích do temných zákoutí, můžete být naprosto v klidu.

Marseille je hlavním městem Provence a zároveň druhým největším městem Francie, samozřejmě po Paříži. Současně patří mezi nejstarší města Francie. Rozlohou odpovídá přibližně českému Brnu. Doprava z bodu „A“ do bodu „B“ může pěší chůzí chvíli trvat, a proto doporučujeme využívat místní protkanou městskou dopravu. Můžete využít jak metro, autobusy, tak i tramvaje.

Přístav jako turistické centrum

V Marseille naleznete nepřeberné množství památek. Mezi jedny z takových patří Vieux-Port. Toto místo dříve sloužilo jako hlavní přístav, ale dnes je podél zátoky vybudované turistické centrum s mnoha obchody, bary a restauracemi. Lodě odsud odplouvají minimálně.

Marseille jako na dlani

Za zmínku určitě stojí Basilique Notre Dame de la Garde. Nádherný architektonický kousek, který vám vezme dech. Musíte se připravit na náročný výšlap. To je jen vtip. Vyjít si to samozřejmě můžete po svých, ale můžete zvolit i nenáročnou variantu turistického vláčku, který vyjíždí z přístavu Vieux-Port, popřípadě se dá vyjet nahoru i vlastním autem. Většina lidí nahoru chodí kvůli krásnému výhledu na okolí, ale to není to jediné čeho se zde dočkáte. Můžete navštívit katedrálu, která je nádherně zdobená, samozřejmě s bezplatným vstupem.

Hrabě Monte Cristo

Na ostrově If ve Středozemním moři nedaleko Marseille se nachází známá stejnojmenná pevnost – pevnost If. Dříve sloužila jako vězení, ze kterého se prý nedalo uniknout. Pevnost se proslavila hlavně díky filmům o Hraběti Monte Cristovi podle stejnojmenné knihy od A. Dumase st. Na ostrov se dostanete velmi jednoduše. Jezdí tam každou chvíli trajekt, plavba trvá pouhých 20 minut. Po výstupu z trajektu naleznete informační letáčky o pevnosti a ostrově, které jsou dokonce i v českém jazyce. Pevnost si můžete projít sami, nebo je k dispozici průvodce, který provádí přibližně každých 30 minut, ale komentovaná prohlídka je pouze v angličtině, francouzštině, němčině a italštině.

Nebo můžete vyrazit do Národního parku Calanque, čtěte zde.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s