Hradec Králové 🇨🇿

Do minulého týdne jsme Hradcem vždy jen projížděly, nebo tady přestupovaly na vlakovém nádraží. Tentokrát jsme se ale rozhodly město pořádně prozkoumat.

Vylezly jsme „operní schody“ na náměstí a během výstupu si poslechly Bedřicha Smetanu, prošly jsme si parky, ale i soutok řek. Nejvíce nás tady zaujala spousta potulujících se nutrií.

Díky tomu, že jsme měly cestopisnou přednášku ve vědecké a studijní knihovně, tak jsme zavítaly i sem a musíme konstatovat, že to byla nejvíc cool knihovna, co jsme dosud viděly. Tolik knih na jednom místě – no wow! A hlavně, otevírací doba až do 21:00. To se dnes vidí málokde.

Z Hradce jsme taky autobusem dojely k Zámku Hrádku U Nechanic, který je opravdu krásný! Jde o zámek Tudorovců z roku 1857. Přes zimu tam nikdo nebyl, mohly jsme si v klidu projít okolí a rozsáhlé pozemky.

Ubytování jsme zvolily opět v hotelu Zimní stadion v Náchodě. Jde o skvělou polohu ubytování – autobusová zastávka je jen cca 5 minut chůzí a dostanete se odsud do Broumova i do Hradce.

V Náchodě je krásné muzeum kočárů a hned za městem zámek Ratibořice a Babiččino údolí. Na závěr ještě přidáváme tip na výlet do Adršpachu!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s