Praha a okolí 🇨🇿

Další cesta za poznáváním nejen Prahy je za námi. Pokud hledáte skvělé výstupní místo odkud podniknout výlety po Čechách, tak je zkrátka Praha ideální.

Cestovaly jsme do Dobříše na zámek a následně do Příbrami, kde jsme vylezly na Svatou Horu. Musíme tedy uznat, že jde o opravdu krásné místo! Taky jsme po letech cestování zjistily, že ty přestupní jízdenky, které dostanete v autobuse, můžete následně použít znovu po čas určený na lístku.. Fajn zjištění.

V pozdních hodinách jsme se ubytovaly v Luma Terra Prague, kde nás na recepci uvítal sympatický mladík, my ocenily nonstop otevřenou recepci a ještě víc nás nadchlo, když jsme spatřily spoustu společenských her k zapůjčení.

Ubytovaly jsme se v krásném pokoji a uvařily večeři v obrovské sdílené kuchyni, kde jsme prohodily pár slov se slečnami ze Španělska. Upřímně, tak boží kuchyni (a hlavně čistou!) jsme ještě neviděly! Vzhledem k tomu, že jde o ekologický hotel, tak jsme v kuchyni ocenily vodu s citronem k volnému odběru. Zaujal nás koncept třídění odpadů i šetření pitné vody – kdy je v hotelu využívána užitková voda ke splachování, a také samozřejmě omezené plasty na totální minimum.

Druhý den jsme se sešly s našimi přáteli z cesty Mexikem – Pepou a Peťou. Zašly jsme si na oběd do restaurace Brambory. Carol ty brambory prostě miluje a obědvá 365 dní v roce, takže tohle bylo „must“. Restaurace byla pěkná, útulná, i když v obědový čas totálně přeplněná. I tak doporučujeme – ceny menu jsou opravdu „nepražské“.

V hotelové herně Luma Terra jsme si zahrály stolní fotbálek, chvíli relaxovaly na venkovní terase, kochaly se skvělým výhledem na Prahu, hlavně Národní muzeum a Petřín. Večer jsme ještě navštívily Klub cestovatelů.

Poslední noc jsme se ubytovaly v apartmánu Luma Terra, který je rozlohou větší než náš byt :-). Po dlouhé době jsme zase zapnuly TV! Výhled odsud opravdu předčil naše očekávání. Luma Terra je hodně zajímavá forma ubytování – kombinace hostelu, soukromých pokojů i apartmánů s uvolněnou atmosférou. Viděly jsme tady největší hostelové pokoje a hlavně skvělé sdílené koupelny s nadpočtem sprch 🙂 žádné čekací fronty!

Navíc, pokud máte rádi pivo, tak v Luma Terra během následujících týdnů vznikne nový pivní bar, ale ne jen tak ledajaký. Na čepu bude denně kolem 10 různých piv! Pokud budete řídit, tak oceníte jako my čepované limonády :-).

A pokud chcete tipy, kam vyrazit v Praze, pak se inspirujte v našem článku zde.

@holkycestovatelky

Hotel v Praze s nejkrásnějším výhledem na Národní muzeum? Luma Terra! . . . #praha #cestolidi #lumaterra #narodnimuzeum #czechgirls

♬ I Ain’t Worried – Acoustic – OneRepublic

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s