Itálie, Milán 🇮🇹

S rozlohou 181 km2 se město řadí na druhou příčku největších měst Itálie a také se může chlubit statusem nejrozvinutějšího a nejbohatšího italského města vůbec. Milán je zároveň i hlavním městem italského regionu Lombardie.

Doprava po městě

Nejrychlejším způsobem, jak se po městě dopravit z bodu A do bodu B je metro. Pokud budete městskou hromadnou dopravu potřebovat častěji, je výhodnější zakoupit si denní jízdenku. Další variantou je zakoupení tzv. Milano Card, která umožňuje dopravu zcela zdarma ve všech zmíněných dopravních prostředcích a navíc obsahuje určité výhody, jako je třeba sleva do muzeí, divadel, restaurací, nebo výlet k jezeru Como. Kartu je možno zakoupit již předem na internetu a doručí vám ji přímo na hotel, nebo si ji vyzvednete u přepážky na letišti.

Duomo di Milano

Nejznámější památka města je katedrála Narození Panny Marie. Stojí přímo na obrovském hlavním náměstí a kolem katedrálu obklopují další památky, restaurace, obchody a vše na co si vzpomenete. Náměstí je také shromaždištěm všech lidí, kteří předvádějí, co umí a snaží si tak vydělat pár euro. Někdo tancuje, další fouká bubliny, jiný zase zpívá. Samotná katedrála se skládá z několika věží, na které máte samozřejmě po zakoupení lístků, vstup povolen. O katedrálu je takový zájem, že si při stání fronty počkáte docela dlouhou dobu, než se dostanete dovnitř. Z věží se vám naskytne nádherný výhled na Milán a katedrála je nádherně zdobená.

Castello Sforzesco

Kousek od hlavní památky Milána stojí další ikona města – Castello Sforzesco. Jedná se o budovu, která byla vybudovaná v 15. století. Kdysi sloužila tato stavba jako mohutná pevnost, nyní jsou její prostory určeny pro muzejní účely. Součástí budovy je i rozlehlý park, který je volně přístupný a slouží lidem hlavně jako místo odpočinku a k pikniku či sportu. Před budovou tryská z nádherné kašny voda, ve které si můžete při horkých dnech smočit alespoň ruce na osvěžení.

Kde ochutnat tradiční jídlo

Uvádí se, že Milán je vůbec nejdražší ze všech Italských měst, proto není jednoduché najít nějakou levnou restauraci, která je vhodná pro obyčejné lidi, kteří nechtějí utratit celou svou výplatu za jedno jídlo. Nejvíce autentické jídlo za slušné ceny si můžete objednat v restauraci „Il Santa Bistró“. Servirují zde domácí chipsy, italské olivy a další.

Poslední večeře

Nejznámější obraz od Leonarda da Vinci můžete najít v kostele Santa Maria delle Grazie. Malíř ho tvořil celkem 4 roky právě v prostorech tohoto kostela. Ne každý ale tento obraz může spatřit. Vstupenku si musíte zarezervovat dlouho před návštěvou na přesný čas. Pokud se vám tohle podaří, čeká vás 15ti minutová prohlídka prostorů, kde je mimo obraz „Poslední večeře“ také ke spatření další známý obraz – „Ukřižování“.

Tip na konec

Není žádným tajemstvím, že Itálie a Francie jsou snad nejvíce módními městy vůbec. Každým rokem se proto v Miláně pořádá Fashion Week. Jedná se o akci, kdy se světoznámé celebrity začnou sjíždět a předvádět své nejlepší módní kousky. Na tuto akci není vůbec jednoduché se dostat, vstupenky musíte shánět dlouho dopředu a nejsou zrovna nejlevnější. Pokud se vám podaří sehnat vstupenky, budete mít možnost účastnit se módních přehlídek – samozřejmě jako divák.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s