Liptovský Mikuláš 🇸🇰

Opětovně jsme se vydaly do Liptovského Mikuláše, tentokrát krásně zapadeného sněhem. Vlakem jsme cestovaly přes Púchov, cesta nám zabrala jen pár hodin.

Do Liptovského Mikuláše jsme dorazily kolem poledne a vydaly jsme se směrem k Tatralandii. Podél silnice, po trošce sněhu nám cesta zabrala asi půl hodinky kolem rodinných domků.

Ubytovaly jsme se v Holiday Village Tatralandia, chatová vesnička nás nadchla. Měly jsme k dispozici poslední dvoupatrový domeček v řadě s plně vybavenou kuchyní, koupelnou, a po celém areálu byla vysokorychlostní wifi, což jsme ocenily, neboť nám selhal roaming 😦 …V koupelně na nás čekaly mini sprchové gely a krémy v dětském barevném balení – ty voní vždy nejlíp! 😀

Ihned po krátkém vybalení věcí z batůžku jsme zamířily do ZOO Kontakt, kterou jsme navštívily naposledy v roce 2018. ZOO byla mezitím přestěhována blíže k Tatralandii a hlavně se rozšířila. Slečna, která nás provázela, věděla o zvířatech opravdu úplně vše. Nechaly jsme po sobě pobíhat veverky, sedat na čepici papoušky, pohladily jsme si klokany a kochaly se obrovskými medvědy, lvy, tygry. Jejich slogan – Výlet na celý deň, zážitok na celý život – opravdu sedí!

Ze ZOO jsme zamířily do restaurace v Holiday Village na večeři. Poprvé v životě jsme ochutnaly škvarkovou pomazánku a Denča se výjimečně nadchla pro gratinované brambory! Byly tak dobrý, že si dokonce přidala. Teď jí můžu půl roku předhazovat, že jsou brambory super a nemůže protestovat 😀

Ráno jsme se nasnídaly a vyšly na autobusovou zastávku k Tatralandii (naproti vstupu), odkud jede autobus na stanici do Liptovského Mikuláše za asi 80 centů. V autobusech se dá platit kartou, nemusíte si vybírat eura. Následoval přesun cca půl hodiny do vesnice Liptovský Michal. Pak jsme šly asi 1,5 km do Bešeňové. Rychlovka.

V Bešeňové jsme si sjely pár tobogánů (ty pro sraby 🙂 a užily si Harmónia Wellness & Spa. Z vnitřní zóny můžete projít venkovním areálem až do druhé části wellness centra, kde je další sauna, vodopád a dvě whirlpool. My si myslely, že je přes zimu průchod uzavřen. V Bešeňové jsme byly v létě i zimě a zimní období za nás jednoznačně vede. Není nad to lehnout si do vyhřátého bazénu a kolem sebe vidět poletovat sníh.

V rámci ubytování v Holiday Village jsme měly v ceně neomezené vstupy do Tatralandia a každý den vstup na 3 hodiny do Keltského saunového světa, to se oplatí! Pokud nevíte kam s rodinou na výlet o jarních prázdninách, tak tady máte super tip.

Další den jsme si tedy užily v Tatralandii. Ve venkovním areálu jsme si z vyhřátého bazénu zaházely na basketballový košík (ten balón tam prostě nechtěl spadnout, určitě nějaký trik! :D), zahrály si přehazovanou přes síť, sjely tentokrát jen jeden tobogán, šnorchlovaly jsme kolem akvárií s rybičkami, relaxovaly v bazénu s mořskou vodou a ve vodním baru si objednaly naši oblíbenou klasiku – Piña colada… Keltský saunový svět řadíme mezi špičku těch, které jsme navštívily. Krásné prostory saun vytuněné ještě výtahem, který vás sveze do druhého patra do obrovské sauny a whirlpool. Pecka!

Co se nám v Tatralandii hodně líbilo je jejich eko přístup. Vytápí se tam termální vodou, což šetří elektřinu. Kelímky se vrací a používají znovu, používají eko brčka a dokonce jsme viděly nabíjecí stanici pro elektro auta. Mimochodem na Slovensku se pet lahve zálohují a vracejí. My jich pár vrátily v Lidlu, kde je automat.

Tip na závěr: Doporučujeme vám založení účtu na Gopass, aplikaci si můžete stáhnout do mobilu. Na Gopass máte nejlepší ceny, garanci vrácení peněz a za body, které sbíráte si můžete vybrat odměny. Za každé utracené euro máte 1 bod. Gopass můžete zužitkovat na hodně místech, my ho využily v Zookontakt, Legendii (Polsko), Tatralandia i Bešeňové, nebo třeba na lanovkách ve Vysokých Tatrách. Gopass můžete využít i v největším středisku Jasná v Nízkých Tatrách (15 od Tatralandie), nebo třeba ve Špindlu, Ještědu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s