Celoroční pojištění 🏥

Máme pro vás další informace – co nezapomenout před cestou do zahraničí vyřídit. Tentokrát se budeme věnovat cestovnímu pojištění.

Na začátek musíme tedy přiznat, že jsme nebyly vždy úplně svědomité, i když jsme si cestovní pojištění zřizovaly. Při cestách po státech EU (plus Švýcarska) stojí za zvážení, zda vyrazíte pouze s „modrou kartičkou pojištěnce“, tzv. EHIC kartou. Dostanete nezbytně nutnou zdravotní péči, nicméně se vztahuje pouze na státní zdravotnická zařízení. Nevztahuje se na vás ovšem repatriace, škoda na majetku a osobních věcech.

Pokud tedy nechcete pokoušet své štěstí a zadlužit další generace své rodiny, je určitě na místě sjednat si cestovní pojištění. A teď se dostáváme k tomu hlavnímu – ne jen tak ledajaké pojištění.

To byl dříve náš případ. Na srovnávači jsme si seřadily nabídky od nejlevnějšího, měly jsme fajn pocit, že máme nějaký ten papír a doufaly jsme, že nebudeme potřebovat nic řešit. Až totiž nastane pojistná událost, tak se zpravidla teprve projeví, jak kvalitní pojišťovnu jste si vybrali. Tohle jsme uplatňovaly všude, kromě USA, tam jsme vždy trvaly na tom, aby byly neomezené léčebné výlohy. Ty poplatky za ošetření jsou v USA opravdu děsivé.. I pro nás tehdy ve dvaceti letech 🙂

Postupem času jsme nad pojištěním začaly přemýšlet více a více. Naše cesty vedly čím dál častěji na americký kontinent, do hor. Zjistily jsme, že bychom měly poctivě číst všechny části smlouvy s podmínkami a zaměřit se právě třeba na ty nadmořské výšky ve kterých se můžeme pohybovat a stále nám bude poskytnuta v případě nouze lékařská pomoc. Během cesty Marokem kdy jsme se otrávily jídlem jsme se do nemocnice chystaly, ale když jsme si vyhodnotily pojistné podmínky, tak jsme se raději kurýrovaly samy. Stejně tak při otravách v Mexiku… Taky se kolem nás začala pohybovat spousta známých, kteří na nekvalitní zdr. pojištění doplatili – a to doslova. Většinou měli ve smlouvě příliš nízké léčebné výlohy, anebo pojištění vůbec neměli…

Roční cestovní pojištění

Našich cest během jednoho roku stále přibývalo, a tak jsme přemýšlely nad tím, zda se nedá pořídit nějaké pojištění na celý rok. Abychom nemusely pořád dokola sjednávat nové a hlásit další cílové destinace.

Během téhle vyhledávající fáze trvající dlouhé týdny jsme našly pojišťovnu Colonnade. Zaujalo nás celoroční pojištění do celého Světa. Přesně to, co jsme hledaly. Konečně nemusíme hlásit, zda jsme v Portugalsku, Španělsku nebo Guatemale. Vztahuje se dokonce i na USA a Kanadu.

Léčebné výlohy jsou dostatečně vysoké na pokrytí pojistných událostí, stejně tak je součástí pojištění zavazadel, odpovědnost za újmu, nebo třeba zmíněná repatriace.

Během roku můžete do zahraničí vyjet vícekrát, ale jedna cesta může trvat max. 120 dní.

Dlouhodobé cestovní pojištění

Tuto variantu jsme zvolily na letošek. Vyrážíme do zahraničí přibližně na rok. Podmínkou je strávit v zahraničí min. 60 dní. Pojistné platí 366 dní během kterých nemusíme řešit v jaké části světa se pohybujeme.

Jednorázové cestovní pojištění

„Stará dobrá klasika“ – jednorázové pojištění, na každou cestu zvlášť, každá může trvat max 120 dní. Pokud vyrážíte na alespoň 2 cesty za hranice, tak si spočítejte, zda vás nevyjde lépe pořídit si rovnou Roční cestovní pojištění.

Co dalšího nezapomenout?

Přihlásit se do systému DROZD. Zaznačit místa, kde se budete pohybovat a v případě mimořádných událostí o vás bude zastupitelský úřad vědět. Tohle se skvěle osvědčilo v době COVID, kdy na začátku pandemie ještě bylo možné repatriovat osoby ze zahraničí zpět do ČR. Stejně tak můžeme zmínit např. události spojené se zemětřesením, hurikány, povodněmi, válečnými konflikty…

V případě, že se chystáte tak jako my na delší cestu, která bude trvat min. 6 měsíců, nezapomeňte se odhlásit od své zdravotní pojišťovny (vrátit modrou kartičku). Pozastaví se vám tak platby na zdravotní pojistné. Po vašem návratu do ČR doložíte sjednané cestovní pojištění své pojišťovně a stanete se opět plátci zdravotního.. Nemusíte tak platit v ČR + cestovní pojištění současně.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Colonnade

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s