Washington D.C. – hlavní město USA 🇺🇸

Měst Washington je po celých Spojených státech mnoho, ale v tomto případě jsou důležitá ta dvě písmenka D.C. na konci. Znamenají District of Columbia, takže do překladu „okres“ Columbia a to ho odlišuje od ostatních.

Washington D.C. by se dalo nazvat městem z mramoru. Opravdu vše kolem kam se podíváte je postaveno z bílého mramoru, dokonce i vlakové nádraží – Union station. Stropy haly Union station jsou nádherně vyzdobené a my si připadaly spíše jako na zámku než na vlakovém nádraží.

Až se konečně vymotáte z nádraží, aby jste poznávali krásy tohoto města, hned jako první spatříte již na dálku vyčnívající United States Capitol. Věž tohoto nádherného Capitolu se tyčí nad stromy z parku, které vedou od nádraží až k této úžasné stavbě. Prostory Capitolu jsou přístupné veřejnosti přes nedaleké Visitor Center.

Další památkou, která rozhodně patří na seznam „musím vídět“ je Washington Monument. Jedná se o památník vybudovaný na počest prezidenta George Washingtona. Cesta k monumentu není vůbec složitá. Protože je opravdu vysoký, můžete ho vidět již od Capitolu a lehce následovat. Cesta vede přes nádherný park, ve kterém si můžete odpočinout, kolem vás budou běhat sportovci a z jedné strany budete mít výhled na monument a z té druhé na Capitol. Monument je přístupný veřejnosti a jeho výtah vás vyveze až nahoru a vy máte město jako na dlani. Vstupenky se dají sehnat zadarmo v nedalekém návštěvnickém centru, jen si musíte vystát dlouhou řadu. Vstupenky se začínají vydávat od 8:30 a jejich počet je omezený, takže byste měli stát v řadě alespoň o 2 hodiny dříve.

Od monumentu pokračujte k Bílému domu. Popravdě při návštěvě města nás White House nijak zvlášť nezaujal, ale to je jen osobní názor. Návštěva prostorů Bílého domu je možná, ale také velmi komplikovaná. Pokud chcete navštívit Bílý dům, musíte nejdříve alespoň 4 týdny dopředu kontaktovat českou ambasádu ve Washingtonu, poté čekáte, zda Vám přístup povolí. Pokud ano, můžete Bílý dům navštívit. Procházka bez průvodce je zdarma a obvykle se koná od úterý do soboty.

Mezi další úchvatné památky patří také World War II. Memorial. Památník se nachází v docházkové chůzi od Bílého domu. Memorial je vystavěn do kruhu, uprostřed něj je obrovská fontána. Památník je vystavěn tak, aby jste si mohli v horkých dnech sednou na okraj, zchladit si nohy ve vodě a v klidu relaxovat.

Mezi další hlavní památky patří Pentagon, Lincoln Memorial, Thomas Jefferson Memorial, National Gallery of art a mnoho dalšího.

Na dopravu po městě není třeba žádná městská doprava ani autobusy hop on hop off. Ve městě sice funguje metro i autobusy, ale pokud máte na prohlídku města alespoň jeden celý den, v klidu si stihnete vše projít. Všechny hlavní památky, které by jste měli vidět se táhnou od Capitolu a dohromady tvoří obdélník, takže nebude třeba ani žádná mapa města. Případně jsou mapy k dispozici veřejně na tabulích podél cest a samozřejmě nechybí ani rozcestníky. V nejhorším případě se držte pravidla „Tam kde jde nejvíce lidí.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s